stratos_r1250gsPROFIL UŽIVATELE

Dasty92

Offline: 7.6.2019 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 26
Město: Třeština
Lokalita: Šumperk Olomo...
ID uživatele: 202277
Registrace: 6.11.2013

Adresa profilu:http://dasty92.motorkari.cz (Sdílet)


1. ročník: Zahájení sezóny aneb ,,Hanácké čmód,,

První sobota v květnu patřila již druhému ročníku motorkářské vyjížďky napříč krásami Hané. Oproti nultému ročníku se účast zvedla o pěkných pár kousků. Vyšší účasti přispělo i krásné počasí bez jediné slibované kapky deště.

Přestože předpověď nebyla vůbec příznivá, sjelo se na Litovelské náměstí Přemysla Otakara bezmála 23 motocyklů různých značek. Primárním smyslem akce je vyjížďka motocyklů značky Jawa, ale i přesto jsou vítání všichni, kteří se nebojí zapojit a užít si cesty a krásy Hané.

První stroje začaly na náměstí přijíždět již před desátou hodinou, prvotní odhady maximálně deseti motocyklů se rozplynuly již po pár minutách a během půl hodiny Litovelské náměstí hostilo bezmála dvě desítky motocyklů. Samozřejmostí byla účast značek Jawa, které byly hlavním lákadlem pro přihlížející. Jejich specifický zvuk a kouř se linul náměstí a donutil zastavit ne jednoho kolemjdoucího.

Po krátkém přivítání a sdělení několika informací se stroje začaly kolem půl desáté řadit do kolony a započala bezmála šedesátikilometrová trasa. Počet účastníků mírně prořídl jelikož někteří, jak sami přiznali, přijeli pouze na pokochání a případné poklábosení o svých strojích. Po projetí Litovlí trasa směřovala směr Chudobín a první zastávka byla v obci Bouzov. Po krátké přestávce na focení hradu či počkání na opozdilce pokračovala dále směr Loštice, Mohelnice k další zastávce v obci Úsov. Zde opět proběhla krátká přestávka pro doplnění energie případně pokochání nad krásami zámku Úsov. Od této chvíle bohužel trasa kvůli uzavírce Úsovského kopce pokračovala objízdnou trasou přes Troubelice do Uničova. Zde na náměstí proběhlo hromadné focení a rozloučení s některými účastníky. Po předání informací pro další ročník kolona vyjela směr Litovel, kde celá akce skončila.

Celá vyjížďka probíhala v poklidném tempu, rychlost se pohybovala kolem padesáti kilometrů za hodinu, přeci jen hadraplánu, který jel s námi se do Bouzovských kopců příliš nechtělo. Závady se účastníkům také nevyhnuly, ale jak při cestě padlo, některé stroje mají po šedesáti letech provozu na poruchy nárok. Po úspěchu nultého ročníků, hojné účasti letošní rok se plánuje s akcí dále pokračovat a to vždy první sobotu měsíce května. Akce se snaží být tématicky zaměřena, proto uvidíme co přinese další ročník. Závěrem jen tedy říci: „Mnoho bezproblémových kilometrů v sezóně 2019!“.

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.

TOPlist