bmw_renocar_srpenPROFIL UŽIVATELE

Smilodon

Offline: 29.7.2022 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 50
Město: Praha 9-Prosek
Lokalita: Praha hl.m. Praha
Napsal příspěvků: 6x
ID uživatele: 181523
Registrace: 14.3.2013

Adresa profilu:http://smilodon.motorkari.cz (Sdílet)


Jak jsem přežil motocykl Triumph Tiger 1200 XC

Tento článek, jsem se rozhodl napsat, protože jsem přežil a nic se mi nestalo.

Tento článek, jsem se rozhodl napsat, protože jsem přežil a nic se mi nestalo.

Účelem není něco, nebo někoho kritizovat, ale je taková zkušenost, výstraha a pomoc.

Na Jaře 2021, jsem si koupil od dovozce v ČR motocykl Triumph Tiger 1200 XC, r.v. 2013 se stavem tachometru 36tis, který byl dovezený z Německa se servisní historií. S motocyklem jsem cestoval po Evropě a moje spokojenost nebrala meze. Krásně jsem si užíval jízdu s nádherným výkonem. Letos na jaře byla výměna oleje a filtru, který byl předepsaný. Na druhou půlku května, byl opět naplánovaný výlet do Chorvatska a tak v daný termín, jsem s kamarády ráno vyrazil z Prahy. Vše bylo bez problémů a bez jakéhokoli náznaku, že může být něco špatně. Po ujetí asi 200 km, jsme dorazili na hranice s Rakouskem a já byl šťastný, jak to krásně jede. Zrychlení, předjíždění, zatáčky atd.  Asi 10km od hranic se stavem tachometru 44700 km, při mírném klesání a rychlosti 70km/h, se z motoru náhle ozval prudký kovový náraz a motor se okamžitě zastavil. Já na to okamžitě reagoval, vymáčknutím spojky a setrvačností dojel na odstavné parkoviště, kde jsem okamžitě zjistil neopravitelnou závadu. Píst s ojnicí, prorazil blok motoru. Nejdříve jsem si říkal, že je to v pr… a mám po dovolené. Postupně jsem si uvědomoval, jaké jsem měl štěstí v neštěstí. Pokud se to stát někde na dálnici, při předjíždění, v zatáčce, při jízdě ve dvou, prostě mě těch situací napadlo hodně a i dnes mě to děsí.

Začal jsem řešit, co se stalo s motorem a jak řešit opravu. Navštívil jsem oficiální zastoupení Triumphu v Praze a doufal jsem, že mi pomohou řešit situaci. Ze začátku příjemný přístup. Po chvilce, kdy jsem řekl, jaký mám problém a že je motorka z Německa, se začala ochota vytrácet, se slovy, že dovezený motorky, jsou většinou nějak poškozené a že jsem si měl motorku koupit u nich. Doložený servis v Německu (asi při 34tis km) prý byl dělán někde v garáži. Mé tvrzení, že šlo o velký servis v Triumphu v Německu, potvrdilo prověření pomocí VIN kódu přímo v tomto zastoupení a servisu.

Doufal jsem stále, že se pokusí řešit závadu, která nemusí být jen na tomto kuse, přímo s výrobcem. Bohužel, jsem měl smůlu a jedinou radu, kterou jsem dostal, že to mám prodat na náhradní díly.

Nelenil jsem a napsal přímo do Triumphu v Anglii. Neprodleně jsem dostal milou odpověď, že mám požádat místní zastoupení Triumphu v Praze a že budou dál komunikovat. Bylo třeba motor rozebrat na posouzení vady. Neměl jsem odvahu se do Triumphu v Praze vrátit. Věřil jsem, že zastoupení značky znamená, že je jedno kde motocykl koupím. Byl jsem ochoten zaplatit práci při zjištění závady a odeslání k posouzení.

Nic jiného mi nezbylo, než nepojízdný motocykl postoupit nějakému nadšenci, který si s tím nějak poradí. Jeden se našel a požádal jsem ho o informaci, co se v motoru stalo.

Zjištění mě překvapilo. Jednalo se o náhlé zadření (přetržení) ojnice v pístu. Před poruchou, motor nevykazoval žádné známky poruchy a byl to jak blesk z čistého nebe.

Prosím všechny majitele podobné motorky, aby byli hodně obezřetní. Možná jsem měl smůlu a závada byla jedinečná a zrovna nebyla součástka motoru v kvalitě na delší použití, nebo může být těchto kusů více.

Tento zážitek mě neodradil a budu dál motorkářem. Našetřím na další motorku a vyrazím za novými zážitky.

Přeji šťastné kilometry.

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (2x):

Motorky: Triumph Tiger 1200 XC

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Komentáře k článku
Clint. napsal 21.07.2022 v 22:02

Od motorkareni, by te to odradit nemuselo, spis treba od znacky, nic proti triumphu, ale jaksi je těch historek na me nějak příliš a i když dělají bez pochyb nádherné motorky, do mé garáže to nesmí!! Tobě přeji mnoho daleko lepších a radostnějších zážitků v jedné stopě a díky, že ses tady o to podělil

spike-cz napsal 21.07.2022 v 13:38

Super reklama pro místní zastoupení značky. Škrtám si ho ze seznamu uvažovaných.
Hodně štěstí v dalších dobrodružstvích.

Primoška napsal 18.07.2022 v 18:14

Zdarec mám podobný zážitek v roce 2002 jsem byl s jawou 250 automatik na srazu v Egelnu a na zpáteční cestě mí píst prorazil blok u uchycení k rámu v předu u cca 200km před Drážďanami díky této spojce jsem si nerozbil tělo no holt máme-li anděla tak vše dobře dopadne

StB napsal 18.07.2022 v 07:53

Škoda, takovej krásnej a pohodlnej stroj. Málem jsem koupil Trophy 1200, stejnej ročník, stejnej motor, ale našel jsem poměrně dost negativních recenzí právě na motory tuším do roku 2013, nebo 14, už nevím. Údajně problémy s hlavou, nebo někde kolem ní (vačka???). No, náhle přišla jiná nabídka a vše nabralo jiný směr, ale Trophy 1200 se mi pořád líbí.

Guga napsal 15.07.2022 v 13:04

Nó, štěstí v neštěstí.
A. O na to Triumph Anglie?


TOPlist