Pole position má Chareyre a Schmidt, Kejmar s Vorlíčkem startují třetí

Pátý podnik sezony mistrovství světa/Evropy Supermoto zamířil do španělského města Villena. Velká cena Valencie v sobotu nabídla kvalifikační tréninky, kde si velmi dobře vedl český závodník Pavel Kejmar, který se do závodu kvalifikoval třetí poté, co byl ve druhém tréninku nejrychlejší. První místo na startu kategorie S1GP vyhrál letos potřetí Francouz Thomas Chareyre. V evropské soutěži S2 zajel v kvalifikačním tréninku nejrychleji Němec Marc-Reiner Schmidt. Čech Petr Vorlíček je na parádním třetím místě.

V tréninkové části byl nejrychlejší český závodník Pavel Kejmar s časem 1'15,867 sekundy. Do bitvy o pole position pak postoupilo šest nejrychlejších. Superchrono vyhrál časem 1'15,279 sekundy Thomas Chareyre. Jen čtyřiatřicet tisícin ztratil na první místo Rakušan Lukas Hoellbacher. Třetí se do závodu kvalifikoval český zástupce na stroji Husqvarna Pavel Kejmar. V neděli bude dalším českým jezdcem na startu osmý Milan Sitniansky.

Ve Valencii chybí lídr světového seriálu Fin Mauno Hermunen, který se vážně zranil při motokrosovém tréninku a pro zbytek sezony je mimo hru. Pokud první závod vyhraje Francouz Thomas Chareyre, převezme vedení v seriálu.

S1GP - Kvalifikace Superchrono: 1.Thomas Chareyre (FRA-TM) 01:15.279; 2.Lukas Hoellbacher (AUT-HUSQVARNA) 01:15.313; 3. Pavel Kejmar (CZE-HUSQVARNA) 01:15.787; 4. Ivan Lazzarini (ITA-HONDA) 01:16.112; 5. Teo Monticelli (ITA-HONDA) 01:16.804; 6. Christian Ravaglia (ITA-HONDA) 01:16.902

V kategorii S2 se do nedělního závodu kvalifikoval na první místo na startu německý závodník Marc-Reiner Schmidt, jehož maximum na kolo bylo v sobotu odpoledne na hodnotě 1'15,903 sekundy. Druhý Ital Fabrizio Bartolini ztrácí jednu sekundu, třetí je bývalý mistr Evropy Petr Vorlíček, který byl jen o třicet tisícin pomalejší než Ital Bartolini.

S2 - Kvalifikace (TOP10): 1.Schmidt Marc-Reiner (GER-TM) 01:15.903; 2. Bartolini Fabrizio (ITA-HONDA) 01:16.903; 3. Vorlíček Petr (CZE-SUZUKI) 01:16.933; 4. Gimenez David (ESP-SUZUKI) 01:16.973; 5. Monticelli Diego (ITA-HONDA) 01:17.343; 6. Martella Mattia (ITA-TM) 01:17.354; 7. Bussei Giovanni (ITA-TM) 01:17.354; 8. Lapini Lorenzo (ITA-HONDA) 01:17.786; 9. Llados Joan (ESP-APRILIA) 01:18.043; 10. Fagre Kevin (SWE-HUSQVARNA) 01:19.023