WSBK Donington Park – Na úvod byl nejrychlejší Rea a Aegerter

Na okruhu v Donington Parku je o nadcházejícím víkendu na programu pátý podnik sezony MOTUL FIM Superbike World Championship 2022. Pátek byl ve znamení úvodních dvou volných tréninků šampionátů WorldSBK a WorldSSP. V královské WSBK byl nejrychlejší Jonathan Rea (Kawasaki), v supersportech zajel nejrychleji Dominique Aegerter (Yamaha). Druhým dnem britského závodního víkendu je sobota, kde jsou na programu Superpole a první závody.

MS Superbike – 1.volný trénink

První trénink superbiků vyhrál turecký závodník tovární Yamahy Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK), jemuž se kolo povedlo časem 1'27,805 sekundy. Druhý v pořadí a zároveň poslední s kolem pod minutu osmadvacet byl Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), který na Turka ztratil 0,134 sekundy. Časy do jedné sekundy na prvního zajeli Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Ducati), Alex Lowes (Kawasaki Racing Team), pátý Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati), šestý Scott Redding (BMW Motorrad WorldSBK Team) a Axel Bassani (Motocorsa Racing). Čech Oliver König (Orelac Racing Verdnatura) byl s kolem za 1'31,600 sekundy pětadvacátý. Během tréninku spadl ve dvanácté zatáčce Andrea Locatelli (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK).