Sykes má dobře nakročeno k obhajobě titulu

Po měsíční přestávce se jezdci superbikového mistrovství světa vrací zpátky do akce, což samozřejmě platí také v případě sestavy tovární Kawasaki. Britský závodník Tom Sykes je vedoucím jezdcem průběžného hodnocení s náskokem jednatřiceti bodů, Francouz Loris Baz je průběžně pátý, pět bodů za čtvrtým Melandrim.

Sykes má dobře nakročeno k obhajobě titulu
Francouzský závodní okruh britskému jezdci sedí, protože tam Tom Sykes vyhrál tři ze čtyř posledních závodů, což je rozhodně velmi dobrá bilance. V roce 2012 tam přišel o titul rozdílem půl bodu, protože to v Magny-Cours končila sezona. Loni tam Sykes vyhrál oba závody a do Jerezu, posledního podniku sezony 2013, odjel úspěšně bojovat o titul s náskokem sedmatřiceti bodů.
„Před cestou do Magny-Cours se cítím odpočinutý a také nabuzený,“ prozradil Tom Sykes, jehož teď čeká jeden z posledních dvou rozhodujících víkendů. „Je to okruh, kde se nám v minulosti dařilo a zároveň se už nemůžu dočkat až znovu usednu do sedla své Ninje ZX-10R. Navzdory umístění na stupních vítězů z druhého závodu v Jerezu, jsme tam měli pár problémů, zejména v prvním klání, takže doufám, že během nadcházejícího víkendu budeme o hodně silnější. V této chvíli máme dobrou pozici v šampionátu a slušnou rezervu pro možnou chybu. Doufejme, že o víkendu dokážeme naši výhodu ještě o něco navýšit.“

Nejdůležitější závod sezony čeká v Magny-Cour na Lorise Baze, který se představí domácímu publiku. Loni tuto šanci neměl, protože byl zraněný a ve Francii nezávodil. Letos bojuje o své angažmá v roce 2015 a to na všech frontách, protože včetně WSBK usiluje také o místo v seriálu prototypových motocyklů.
„Do Magny-Cours se moc těším, zejména pak potom, co jsem tam loni nezávodil,“ řekl úvodem Loris Baz. „Domácí závod je pokaždé hodně speciální. Budu na víkend v Magny-Cours připravený, třebaže jsem tam loni v mistrovství světa superbiků nezávodil, znám tento okruh velmi dobře, protože jsem tam jel dva vytrvalostní závody Bol D’Or. Dráhu mám rád, Ninja ZX-10R jezdí dobře, takže věřím, že se nám tam bude dařit. Pokaždé je tam hodně diváků a je to trošku zvláštní tam jet a závodit před svými domácími fanoušky.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist