Ohlasy WSBK: Poslední závody sezóny ovládli Toprak Razgatlioglu a Chaz Davies

Sezóna WSBK skončila. Mistrem světa se stal Jonathan Rea, který stejně jako v sobotu nevystoupal na stupně vítězů ani v neděli. Vítězem sprintového klání se stal Toprak Razgatlioglu, který projel cílem s téměř dvousekundovým náskokem na Garretta Gerloffa. Třetí místo pak připadlo Michaelu Van der Markovi. Ve druhém závodě už se do boje o pódium zapojil také Scott Redding, který zaostal za svým týmovým kolegou Chazem Daviesem, jehož budoucnost ve WSBK je nejistá, o 1,951 vteřiny. Třetí skončil Toprak Razgatlioglu.

WSBK – Tissot Superpole Race / 2. závod, Pirelli Estoril Round

1. / 3. Toprak Razgatlıoğlu (Pata Yamaha WorldSBK Team) – MS 4. místo … 228 bodů (- 132)

„Dnešní závod Superpole pro mě opět dopadl velmi dobře. Bylo skvělé takhle vyhrát, ten pocit je úžasný. Byli jsme opravdu rychlí. Pracovali jsme tvrdě, abychom byli připraveni i do druhého závodu. Pokusil jsem se vyhrát, ale nebylo to možné. Moje Yamaha R1 strašně klouzala, což je velmi divné, protože se to v předchozím závodě nedělo. Ale jsem šťastný, že jsme i tak skončili na pódiu. Byl to dobrý víkend a ty stupně vítězů jsme opravdu potřebovali. Děkuju moc celému týmu Yamahy. Jsou úžasní a celý víkend strašně makali. Byl to zároveň Michaelův poslední závod s námi. Užíval jsem si, že jsem jeho týmový kolega. Ale naštěstí zůstává i nadále v paddocku WorldSBK, takže zůstaneme i nadále přáteli. A samozřejmě spolu budeme soupeřit na trati!“

2. / nedokončil Garrett Gerloff (GRT Yamaha WorldSBK Junior Team) – MS 11. místo … 103 bodů (- 257)

„Byl to úžasný víkend. Mám radost z toho, jak se nám vedlo. Zajel jsem zde svou nejlepší kvalifikaci, získal další pódium a pak jsem skončil druhý v závodě Superpole, což je můj vůbec nejlepší výsledek. Tohle všechno je úžasné a jsem rád, že jsem toho dosáhl s týmem GRT. Celý rok pracoval skvěle, i když jsme si procházeli obtížnými časy, takže jsem šťastný, že jsme si nakonec dojeli pro takový úspěch. Ve druhém závodě jsem spadl a bohužel jsem už nebyl schopný vrátit se do závodu. Bylo to celkem frustrující, ale někdy se to stává a nebudu z toho smutnět, protože jsme sezónu zakončili opravdu dobře, a to je nejdůležitější. Nemůžu se dočkat příštího roku. Obrovské díky patří mému týmu a všem okolo za jejich podporu. Těším se, až si v roce 2021 sednu na novou motorku. Cítím se velmi sebevědomě, určitě toho můžeme hodně dokázat.“

3. / 4. Michael Van der Mark (Pata Yamaha WorldSBK Team) – MS 5. místo … 223 bodů (- 137)

„Dnešní ráno dopadlo dobře. V závodě Superpole jsem bojoval s Chazem a skončil jsem třetí. Z toho jsem měl opravdu radost. Na motorce jsem se cítil dobře a byl jsem připravený na druhý závod. Od prvního kola jsem ale bojoval se ztrátou přilnavosti zadního kola, kvůli čemuž se mi nepodařilo udržet se v čelní skupině jezdců. To bylo frustrující. V polovině závodu jsem se začal cítil lépe, ale pak jsem začal mít potíže i s předkem. Očekával jsem od posledního závodu sezóny víc, ale nakonec odjíždíme s celkovým čtvrtým místem, což není špatné. Celkově si myslím, že jsme měli dobrou sezónu. Víte, u Yamahy jsem prožil čtyři úžasné roky a jsem pyšný na to, čeho jsme dosáhli. Rád bych poděkoval všem, se kterými jsem pracoval, za jejich úsilí, protože v tomhle jsme jeli společně. Dosáhli jsme několika působivých výsledků. Všem jsem opravdu vděčný a budou mi chybět.“

4. / 1.  Chaz Davies (Aruba.It Racing – Ducati SBK Team) – MS 3. místo … 273 bodů (- 87)

„Byl to den plný emocí. Nejdříve na gridu, a pak i v Parc Ferme. Moji kluci mi udělali radost, rád bych jim poděkovat za jejich vášeň, se kterou se vrhají do práce. Velké díky patří celému týmu Aruba.It Racing – Ducati za práci, kterou pro mě odvedl a za čas, který jsme spolu strávili. Myslím, že jsme se nemohli lépe rozloučit než tímhle skvělým výsledkem, který si tým zaslouží. Mám radost, že jsem ho pro něj mohl vyjet. Byl to krásný závod, na motorce jsem se cítil neuvěřitelně. A mám radost, že jsem to mohl oslavit s celým týmem. Na tohle nikdy nezapomenu.“

6. / 2. Scott Redding (Aruba.It Racing – Ducati SBK Team) – MS 2. místo … 305 bodů (- 55)

„S výsledkem jsem extrémně spokojený. Nebyl to pro mě jednoduchý závod. V prvních kolech jsem měl nějaké problémy, kvůli kterým jsem nemohl jet rychle. I přesto jsem zůstal soustředěný a od poloviny závodu jsem se na stroji už cítil dobře, což mu umožnilo jít na to tvrději, abych dojel Topraka. Myslím, že jsme sezónu zakončili skvěle a mám radost, že jsem mohl stát na pódiu s Chazem. Odvedli jsme tuhle sezónu skvělou práci. Rád bych poděkovat Ducati za to, že mě postavila do pozice, kdy jsem mohl bojovat o titul. Můžu říct, že druhé místo v mé první sezóně v Superbicích je více než akceptovatelné, alespoň se můžeme příští sezónu ještě zlepšit. Díky celému týmu Aruba.It Racing – Ducati za obrovskou podporu a práci, kterou odváděl během těchto měsíců. Grazie Ragazzi!“

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatele.