Ohlasy po nedělních kláních v portugalském Portimau

Z nedělních bitev v Portimau si Jonathan Rea s Álvarem Bautistou odváží každý po jednom vítězství. Zatímco v Tissot Superpole Race byl úspěšnější britský jezdec, v odpoledním klání si pro první místo dojel s náskokem 0,111 sekundy Álvaro Bautista. Na pódium pak vedle dvou nejrychlejších jezdců šampionátu vystoupali také Alex Lowes, jenž uspěl v prvním závodě, a Toprak Razgatlioglu.

WorldSBK 2019 – Závod Tissot Superpole/ 2. závod, Portimão (Portugalsko)

1./2. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) – MS 1.místo … 490 bodů

„Na motorce jsem se cítil silný. Ve druhém závodě jsem na to tlačil. Alvaro si najížděl náskok na rovinkách, pociťoval jsem jej zejména při výjezdu z páté zatáčky. Ale když jsme najížděli do zatáčky čtrnácté, byl jsem zase přilepený na něm. To mě motivovalo na to tlačit. Dělal chyby a já věděl, že bude stačit, když na něj budu vyvíjet tlak. Nikdy nevíte, co se může stát a já jsem viděl, že náš náskok na Topraka se v posledních šesti kolech zvětšil. Včera jsem na začátku závodu dost opotřebil pneumatiky, ale dnes jsem byl schopný v 19 kolech zajet časy na úrovni 1’43.2. Poslední závod víkendu jsem si opravdu užil; na trati došlo k pár soubojům. Jsem hrdý sám za sebe na to, jak jsem zvládl bojovat.“

2./1. Álvaro Bautista (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) – MS 2. místo … 399 bodů (- 91)

„Byl to pro mě těžký víkend, hlavně co se bolesti v rameni týče. Necítím se ještě stoprocentně. Včera jsem dal do závodu po tom výjezdu v první zatáčce spoustu energie, a dnes ráno jsem se cítil o něco hůře než včera. Odpoledne jsem se po startu o dost míst propadl a musel jsem se opět probojovávat zpět. Jel jsem ale ve vedoucí skupině, takže jsem neměl strach, že bych moc ztratil. V posledních dvou kolech jsem cítil, že už nejsem tak silný a také pneumatiky nebyly v nejlepším stavu. Nemohl jsem jet tak, jak jsem chtěl. Měl jsem štěstí, že závod už končil, protože už jsem neměl více energie. Jsem ale šťastný. Dokud matematika neřekne ‘ne‘, musíte bojovat až do konce. Budeme dělat, co bude v našich silách a uvidíme, jak nakonec dopadneme.“

3./4. Alex Lowes (Pata Yamaha WorldSBK Team) – MS 3. místo … 249 bodů (- 241)

„Včera jsem byl trochu frustrovaný, protože jsem ke konci závodu ztrácel grip a nemohl jsem doopravdy závodit. To však dnes bylo zcela odlišné, odjel jsem dva dobré závody. Souboj s Leonem Haslamem v druhém závodě byl fantastický a opravdu jsem si jej užil. Měl problémy s předkem, já zase se zadkem. Nemohl dost dobře brzdit a vždycky se ke mně strašně přiblížil, díky čemuž byl náš souboj opravdu těsný. Dojet si na trati, kde jsem měl v minulosti ve vedrech problémy, pro třetí a čtvrté místo, je fantastické. Byl to dobrý závod, opravdu jsem si ho užil a teď už se těším na Magny-Cours.“

4./3. Toprak Razgatlioglu (Kawasaki Puccetti Racing) - MS 6. místo ... 223 bodů (- 267)

„Dnes ráno jsme jinak nastavili elektroniku, díky čemuž jsem se pak na motorce cítil lépe. Bylo pro nás důležité, abychom si v krátkém závodě vyjeli dobrou startovací pozici do toho hlavního. A čtvrté místo nebylo špatné. V posledním závodě víkendu jsem se držel za Johnnym a Bautistou, po deseti kolech však má pneumatika začala ztrácet přilnavost. Ale jsem šťastný, protože jsem zase skončil na pódiu.“

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatele.