Na další závod do královského parku

Legendární Monza je proslulá nejvyššími dosahovanými rychlostmi v celém seriálu, když nejrychlejší jezdí hodně přes 300 km/hod. V průměrné rychlosti se superbiky přiblížily už blízko hranici 200 km/hod., supersporty pak asi 188 km/hod.

A právě zde se v proslulém královském parku pojede další závod MS supersportů. Tato třída se na Monze jezdí od roku 1997, kdy zde vyhrál domácí Pirovano na Ducati. A pouze on dokázal zatím jako jediný svoje vítězství o rok později zopakovat. Tým KL Intermoto se bude pokoušet na této legendární italské trati rozšířit svůj bodový účet, který v supersportech zatím čítá pouhé dva body za 14. místo Tomáše Mikšovského z roku 2005. Loni měl dobře rozjetý závod Matt Lagrive, bohužel po nezaviněné havárii, kdy uklouzl na oleji z devátého místa, se jeho naděje rozplynuly. Lagrivovo bolestivé zranění z Assenu je naštěstí už téměř v pořádku, navíc se Matt hned v pondělí 28. dubna mohl radovat z narození syna Julese – gratulujeme! Willy, který na Monza dva roky po sobě skončil kvůli zranění už v kvalifikaci, hodlá tuto smůlu konečně prolomit a vybojovat první body. Bojovně naladěn po životním výsledku z Assenu jede do Itálie Patrik Vostárek. Michal Drobný v Holandsku skončil v posledním kole po havárii. Rád by si toto zklamání na Monze vynahradil.

Vladimír Rejda - (Odebírat články autora)