V Le Mans testovaly týmy FIM EWC, první byl BMW Motorrad

Tento týden testovaly na okruhu Bugatti v Le Mans týmy MS vytrvalostních závodů silničních motocyklů. Jednalo se o přípravu na zahajovací podnik letošního ročníku FIM Endurance World Championship 2021, jenž se jede pod názvem 24 Heures Motos. Čtyřiadvecetihodinovka byl na programu ve dnech 17. a 18.dubna, nicméně v pátek 2.dubna přišla informace, že závod zrušili a hledá se nový termín.

Testy naznačily, kdo by mohl být dobrým kandidátem na vítězství v závodě 24 Heures Motos, protože tým BMW Motorrad World Endurance nastavil maximum na hodnotu 1'35,133 sekundy, což bylo o téměř jednu sekundu rychlejší kolo než jaké nastavili druzí v pořadí. Tovární BMW svěřila motorku čtveřici Markus Reiterberger, Ilya Mikhalchik, Javier Forés, Kenny Foray a ti jasně dominovali.

Na druhé pozici je F.C.C. TSR Honda France s kolem za 1'36,068 sekundy, ale dva pády jejich pokrok druhý den výrazně zpomalily. Těsně za Hondou je další japonský tým Yoshimura SERT Motul s časem 1'36,190 sekundy.

Nejrychlejším týmem v kategorii Superstock byl BMRT 3D Maxxess Nevers s maximem na 1'37,745 sekundy. Druhý v pořadí je National Motos a třetí byli jezdci týmu OG Motosport by Sarazin (SST). V této kategorii již nezávodí tým Moto Ain, jelikož letos jedou poprvé třídu Formula EWC. K tomuto týmu se nyní připojil Randy De Puniet, jenž bude týmovým kolegou Roberta Rolfa a Robina Mulhausera.