FIM EWC – Z pole position v sobotu odstartuje Yoshimura SERT Motul

Během druhých kvalifikací v Le Mans pršelo, takže jezdci nedokázali zlepšit své časy na kolo a o pozicích na startu legendárního závodu 46.ročníku 24 Heures Motos tak rozhodly už čtvrteční jízdy. Z pole position startuje vítěz posledních dvou ročníků Yoshimura SERT Motul, tým Karla Haniky YART Yamaha startuje druhý. V třídě Superstock byl nejrychlejší tým Team 33 Louit April Moto. Start čtyřiadvacetihodinovky je v sobotu 15.dubna ve tři odpoledne. Závod lze sledovat na TV stanici Eurosport 2.

2.kvalifikace - 24 Heures Motos

Druhé kvalifikace ovlivnila nepřízeň počasí. V kvalifikaci jezdců označených modrou páskou byl nejrychlejší Josh Hook (F.C.C. TSR Honda France) s kolem za 1’51,742 sekundy. Čtyři sekundy ztratil druhý Florian Alt (Honda Viltaïs Racing), necelých pět ztrácel třetí Randy De Puniet (Team Kawasaki Webike Trickstar). Ital Niccolo Canepa (YART Yamaha) ani neměl měřené kolo. V třídě Superstock byl první tým BMRT 3D Maxxess Nevers s kolem za 1’58,365 sekundy. Čech Karel Pešek (UNISERV MOTO82) byl s kolem za 2’07,087 sekundy v SST pětadvacátý.

Kvalifikaci jezdců označených žlutou páskou vyhrál Steven Odendaal (Honda Viltaïs Racing), jehož čas měl hodnotu 1’56,080 sekundy. Druhý Kazuki Watanabe (Team Kawasaki Webike Trickstar) ztratil půl sekundy, třetí Régis Stoltz (MANA-AU Competition) byl o 4,139 sekundy pomalejší. Jen pět jezdců zajelo kvalifikační minimum, ostatní zůstali za 108%. Němec Marvin Fritz (YART Yamaha) nezajel měřené kolo. V třídě Superstock byl nejrychlejší Atsumi Cocoro (OG Motorsport World Endurance Team) s kolem za 1’58,717 sekundy. Čech Martin Vašulín (UNISERV MOTO82) byl s kolem za 2’09,74 sekundy devátý, těsně za kvalifikačním minimem.

V kvalifikaci jezdců označených červeně byl na první pozici výsledkové listiny Mathieu Gines (Wojcik Racing Team), který kolo okruhu Bugatti zvládl časem 1’56,354 sekundy. Sedm desetin ztratil druhý Bastien Mackels (KM99), třetí Leandro Mercado (Honda Viltaïs Racing) byl o dvě sekundy pomalejší. Necelé tři sekundy ztratil čtvrtý Bálint Mackels (Maco Racing). Karel Hanika (YART Yamaha) měřené kolo nenastavil. V třídě Superstock byl první tým OG Motorsport World Endurance Team s časem 1’59,556 sekundy. Kamil Holán (UNISERV MOTO82) nastavil patnáctý čas 2’09,649 sekundy.

Průměr dvou nejlepších časů jezdců nasazených týmů dává pořadí ve výsledkové listině, což je zároveň pořadí na startu. Z pole position odstartuje tým Yoshimura SERT Motul (Gregg Black, Sylvain Guintoli, Etienne Masson), jejichž výsledný čas má hodnotu 1’37,153 sekundy. Z druhé pozice do závodu odstartuje tým YART Yamaha (Niccolo Canepa, Marvin Fritz, Karel Hanika), kteří měli průměr na 1’37,242 sekundy. Hodně těsné to bylo i v případě třetího týmu, jímž je F.C.C. TSR Honda France (Josh Hook, Mike Di Meglio, Alan Techer) s průměrem na 1’37,764 sekundy. Slovenský tým Maco Racing (Anthony West, Enzo Boulom, Balint Kovacs) uzavřel kvalifikační část čtyřiadvacátý.

Z týmů třídy Superstock si nejlépe vedli jezdci Team 33 Louit April Moto s průměrem 1’40,376 sekundy. Na druhé pozici je Tecmas-MRP-BMW Racing Team a třetí 3ART Best of Bike. Tým UNISERV MOTO82 (Karel Pešek, Martin Vašulín, Kamil Holán) má celkově jednapadesátý průměrný čas 1’58,677 sekundy.