Double Bryana Staringa

Po španělském Aragonu vyhrál Australan Bryan Staring i na Masarykově okruhu v Brně. Zatímco Ondra Ježek dojel v Top-8, tak lídr šampionátu Sylvain Barrier havaroval a musel odevzdat první místo v šampionátu ve prospěch druhého v cíli Eddiho La Marry.

Po svém premiérovém vítězství v Aragonu získal Bryan Staring za hodně těžkých povětrnostních podmínek druhé vítězství v řadě. Eddi la Marra dojel druhý a dostal se do čela šampionátu, když na stupních vítězů je doprovodil Jeremy Guaroni. Lídr šampionátu Sylvain Barrier spadl ve 4. kole a závod vzdal stejně jako jeho týmový kolega Baroni, který raději zajel v polovině závodu do boxu, než aby chytl na vodě kolo ztráty.

Už v prvním kole získal Bryan Staring neuvěřitelný náskok 4,5 sekundy. La Marrovi se sice podařilo v 8. kole snížit Australanův náskok na 2 sekundy, ale Staring kontroval a v cíli měl nakonec suverenní náskok 6.577. Jeremy Guaroni dojel třetí s obrovskou ztrátou přes 24 sekund na La Marru. Neuvěřitelný výkon předvedl čtvrtý v cíli Robbie Brown, který startoval z 24. pozice. David McFadden uviděl cílovou šachovnici jako pátý a Top-6 uzavřel Fabio Massei.
Hodně dlouho se na podiovém umístění držel Christoffer Bergman, ale stejně jako náš Ondra Ježek, se v úplně posledním kole propadl o dvě místa. Za sedmým Bergmanem Top-10 dokompletovali právě domácí Ondra Ježek a dále Matthieu Lussiana a Andrzej Chmielewski.
Za elitní desítkou dojel Kev Coghlan a hned za ním český jezdec s wild card Jan Halbich, který si tak připsal své první mistrovské body.