Z Austrálie veze Kawasaki Intermoto šest bodů za desáté místo

Do úvodního podniku v Austrálii zasáhli také jezdci české stáje Kawasaki Intermoto Ponyexpres Lucas Mahias a Patrick Jacobsen. V kombinaci časů tří volných tréninků získal Američan Jacobsen celkové šesté místo, Francouz Mahias byl sedmý. V kvalifikaci zůstal Mahias na svém, když se do závodu kvalifikoval jako sedmý, Patrick Jacobsen bohužel zaznamenal až třináctý čas a start z páté řady. První závod sezony nakonec Lucas Mahias nedokončil, Patrick Jacobsen bodoval desátým místem.

Z Austrálie veze Kawasaki Intermoto šest bodů za desáté místo
Těsně před úvodním závodem sezony tým Kawasaki Intermoto Ponyexpres předělával systémy obou motocyklů Kawasaki na loňské verze, protože měli v průběhu příprav technické problémy. Ty ale neskončily a v samotném závodů došlo i na pneumatiky, které v Austrálii potrápily řadu týmů.
Francouzská posila týmu Lucas Mahias v průběhu klání figuroval na třetím místě za dvojicí MV Agusty Julesem Cluzelem a Lorenzem Zanettim. Bohužel mu začaly odcházet pneumatiky, které sjel až na kord u něhož došlo k porušení a proto musel do boxů z velmi nadějné pozice.

Podobné to bylo také u Patricka Jacobsena, jehož pneumatiky rovněž dostaly co proto, ale závod Američan stačil dokončit na desáté pozici a tak pro tým získal prvních šest bodů.
„Lucas si věřil na stupně vítězů, ale na to se historie neptá. Je to hodně frustrující, ale takové už jsou závody. Kruté a krásné zároveň. Z Austrálie přesto nejedeme úplně s prázdnou. Patrick Jacobsen dokázal vybojovat alespoň body za desáté místo. Sezóna teprve začala a tým se teď soustředí na další závod. Děkujeme moc všem v týmu za tvrdou práci a všem doma za podporu,“ uvedl manažer týmu Josef Kubíček.
.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist