TT 2023 – Zemřel Raul Torras Martinez

V úterý 6.června měl v posledním kole prvního závodu TT Supertwin nehodu španělský jezdec Raul Torras Martinez (46let). K nehodě došlo v úseku Alpine mezi šestnáctou a sedmnáctou mílí horského okruhu ostrova Man. Španěl bohužel následkům zranění podlehl.

Rodák ze španělské Sant Hilari Sacalm, Raul Torras Martinez, byl zkušený závodník TT, který na ostrově Man debutoval v roce 2017. Jeho nejlepším výsledkem bylo patnácté místo z loňského závodu třídy TT Supertwin.

Své nejrychlejší kolo na horské trati TT zaznamenal právě v úterý, když v závodě TT Superstock zajel kolo průměrnou rychlostí 125,470mph a v cíli obsadil dvacáté místo. Raul Torras Martinez byl nejrychlejším Španělem, který kdy absolvoval závod TT na ostrově Man.

V závodech TT startoval Raul Torras Martinez celkem jednadvacetkrát a jeho výkony na trati mu přinesly celkem osmnáct bronzových replik. Mimo TT se pravidelně účastnil závodů North West 200 a startoval také na Ulster Grand Prix a Macau Grand Prix.