TT 2016 – Závod SES TT Zero vyhrál Bruce Anstey

Závod elektromotorek mají jezdci na jedno kolo a každým rokem zvyšují laťku výš a výš. Tentokrát se ale rekordy nepřepisovaly a maximum Johna McGuinnesse z loňského roku odolalo (0:18:58.743 - 119.279mph). Vítězství v závodě slavil Novozélanďan Bruce Anstey s japonským strojem týmu Mugen. Loni byl těsně druhý, tentokrát už to vyšlo. Jako druhý v pořadí závod dokončil William Dunlop s motocyklem Victory. Třetí byl Daley Mathison s motocyklem Univerzity z Nottinghamu. John McGuinness měl tentokrát poruchu a s motocyklem týmu Mugen závod dokončil čtvrtý.

Loni vyhrál závod v novém rekordu 18:58.743 (119.279mph) John McGuinness (Shinden Go/Team MUGEN), který jel také letos v sedle Mugenu a rozhodně s cílem vybojovat čtyřiadvacáté vítězství na TT. Jenže došlo k poruše a druhý nejúspěšnější závodník TT tentokrát nedokázal bojovat o vítězství. Nakonec se mu podařilo motorku oživit a závod dokončit čtvrtý.

Loni Bruce Anstey (Shinden Go/Team MUGEN) jen těsně prohrál bitvu o vítězství právě s Johne McGuinnessem. Novozélanďan jel také letos s motocyklem Mugen a tentokrát nezaváhal a připsal si své letos první vítězství, celkově jedenácté na Tourist Trophy. Anstey zajel kolo časem 19:07.043 (118.416mph), což mělo k rekordu ještě daleko.

Na druhé pozici závod dokončil William Dunlop (VICTORY), který byl také poslední jezdec s kolem nad 100mph. Třetí v pořadí Daley Mathison (University of Nottingham) byl těsně pod 100mph s kolem za 22:39.864 (99.884mph).