Michael Dunlop získal na TT hattrick

Severní Ir je k nezastavení a v pondělí dosáhl na TT Isle of Man hattricku, když po vítězství v závodech Superbike a Supersport vyhrál také třetí klání v řadě Royal London 360 Superstock. Michael Dunlop v sedle Hondy porazil ve čtyřech kolech Gary Johnsona na Kawasaki a třetího Johna McGuinnesse na Hondě.

Jméno čtyřiadvacetiletého Michaela Dunlopa se dnes zařadilo mezi takové jezdecké osobnosti, jenž získaly za jeden den dvoje prvenství v závodech TT a stejně tak mezi ty, kdo v jednom ročníku vyhráli celkem tři závody Tourist Trophy. Fantastický výkon a zcela zasloužený.

V úvodu závodu šel do vedení jezdec Kawasaki ZX10 Gary Johnson. Od Ramsey jel na druhém místě Michael Dunlop v sedle stroje MD Racingu Honda Fireblade. Třetí v pořadí figuroval Guy Martin na Suzuki následován devatenáctinásobným šampionem TT Johnem McGuinnessem. Toto postavení vydrželo až do zastávek v boxech, které proběhly v závěru druhého kola a kde Guy Martin dostal třicetisekundovou penalizaci za překročení povolené rychlosti.
Díky tomu se na třetí místo posunul McGuinness a na čtvrtou pozici šel jezdec Kawasaki Dean Harrison. V nájezdu do posledního kola ztrácel Dunlop na vedoucího jezdce 2,9 sekundy, ale to, co v jeho podání následovalo, nemělo obdoby. Finále závodu kategorie Superstock zvládl Dunlop zajet novým rekordem této řídy 131.220mph a závod nakonec vyhrát s náskokem 16,577 sekundy před Johnsonem, jemuž v posledním kole začal lehce unikat olej. McGuinnessem byl tento týden už potřetí třetí a na adresu Michaela Dunlopa řekl jen to, že za celou jeho kariéru v TT nikdy neviděl takovou jízdu, jakou dnes předvedl právě on.