Yamaha získala pro testovací tým Cala Crutchlowa

Britský závodník Cal Crutchlow bude od roku 2021 testovacím jezdcem Yamahy. V pátek to potvrdila Yamaha Motor Co., Ltd. a Yamaha Motor Racing (YRM). Zkušený jezdec se tak vrací k třem ladičkám, kde již v minulosti závodil jako jezdec královské kubatury MotoGP.

Cal Crutchlow zahájí testování M1 pro sezonu 2021 od únorových testů v Malajsii, bude součástí testů IRTA a různých privátních zkoušek. Yamaha získala jezdce, který pomůže technikům najít ten správný směr v jejich vývojovém programu MotoGP. Crutchlow má zkušenosti s celkem třemi výrobci MotoGP, takže ideální člen testovacího týmu. Vyloučeny nejsou ani starty na divokou kartu, pokud to situace s Covid-19 příští rok dovolí.

Lin Jarvis (k smlouvě s Calem Crutchlowem uvedl: „V první řadě bych Cala rád přivítal zpátky. Stále mám v živé paměti Calovu první návštěvu YRM, jako čerstvého světového šampiona supersportů a jeho touhu jednou přestoupit do MotoGP. Po zkušenosti u superbiků s námi strávil tři sezony u týmu Monster Energy Yamaha Tech3 a poté dalších sedm let u dvou našich hlavních konkurentů. Takto bohatý o cenné zkušenosti a s jeho klidným a rozumným přístupem, bude zcela cennou devizou v naši snaze zlepšit YZR-M1 a plným testovacím programem v příštím roce.“

Zároveň Lin Jarvis poděkoval za služby Jorge Lorenzovi, který byl testovacím jezdcem Yamahy pro rok 2020, který byl ale ovlivněn zdravotní krizí spojenou s koronavirem a onemocněním Covid-19.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist