Rekordy a informace Moto3 – Okruh Amerik, Austin (USA)

Nejrychlejší kolo – Aron Canet (2017) – 2'14,644
Rekord okruhu – Aron Canet (2017) – 2'15,583
Kvalifikační rekord – Aron Canet (2017) – 2'14,644
Maximální rychlost – Romano Fenati (2015) – 239 Km/h

Délka závodu Moto3 - 17 kol (93,7 km)
Velká cena Texasu – Moto3 2018:
Stupně vítězů – 1.Martin (Honda), 2.Bastianini (Honda), 3.Bezzecchi (KTM) … 7.Kornfeil (KTM)
Pole position – Jorge Martin (Honda) – 2'18,629 sekundy
Nejrychlejší kolo závodu – Enea Bastianini (Honda) – 2'17,496 sekundy

Po úvodních dvou závodech sezony je vedoucím jezdcem průběžného hodnocení Kaito Toba (Honda Team Asia). Japonec vyhrál závod v Kataru, ale už tak úspěšný nebyl v Argentině, kde obsadil desátou příčku. Přesto mu jednatřicet bodů stačí na vedení v soutěži s náskokme dvou bodů na druhého v pořadí.

Průběžně druhý je Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing), druhý z Kataru a sedmý z Argentiny. Italský závodník měl během závodu v Argentině několik kolizních situací, takže je nakonec rád, že to dopadlo jak to dopadlo. Jeho ztráta na prvního je minimální, takže v Texasu může uvažovat o převzetí role lídra.

Francouz Jaume Masia (Bester Capital Dubai) překvapil, když v Argentině vyhrál kvalifikaci a pak překvapil podruhé, když vyhrál závod. Po nule z Kataru je ti plný počet bodů a parádní výchozí postavení před třetím podnikem sezony v Kataru, jelikož ho dělí jen čtyři body od vedení v soutěži.

Čtvrtý v pořadí je Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse), jenž teď ztrácí na prvního deset bodů. Jeden bod za Italem je Darryn Binder (CIP Green Power), jezdec s drsným stylem jízdy, který ovšem přinesl své ovoce v Argentině, kde byl Jihoafričan druhý.

Český závodník Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) v Argentině nebodoval, takže mu nyní šest bodů z Kataru stačí na průběžnou sedmnáctou příčku. Nováček v šampionátu Filip Salač (Redox PrüstelGP) je prozatím bez bodu a Okruh Amerik je pro něho další novou dráhou, kde to nebude mít snadné.

Nejlepším nováčkem je v této chvíli s třinácti body Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46), druhý je Raul Fernandez (Sama Qatar Angel Nieto Team) a třetí Ai Ogura (Honda Team Asia). V očích mnoha fanoušků velký favorit letošního ročníku Turek Can Öncü (Red Bull KTM Ajo), který vyhrál na divokou kartu poslední závod sezony 2018 ve Valencii, zatím nebodoval ani jednou.