SIC-Day: Dovizioso porazil Rossiho a Biaggiho

Hvězda MotoGP Andrea Dovizioso vyhrál se svým partnerem Mauno Hermunenem závody Supermoto v Latině. Motocyklové show «SIC-Day» se poprvé konalo na počest tragicky zahynulého Marca Simoncelliho.

SIC-Day: Dovizioso porazil Rossiho a Biaggiho
Symbolických 58 kol trval závod "SIC-Supermoto-Day" v italské Latině. S náskokem 0,5 sekundy vyhrála dvojice ve složení letošní vicešampion Supermoto Mauno Hermunen a čtvrtý z MS Moto-GP Andrea Dovizioso. Druhými byli odmávnuti Hermunensův týmový kolega Matt Winstanley a Christian Iddon. Valentino Rossi a Thierry van den Bosch skončili se ztrátou 30 sekund třetí.

Až osmé místo obsadil Max Biaggi a mistr světa Supermoto 2011, Adrien Chareyre. Chareyre se ze 16. pozice na startu probojoval v 6. kole na místo druhé, ovšem superbikový šampion Biaggi byl v tomto týmu brzdícím elementem: "Biaggi byl na mokru hodně pomalý a neměl dostatečně dobrý cit pro bike", řekl týmový šéf Fast-Wheels Daniele Puca.

Pro Rossiho a Biaggiho to bylo první závodní setkání potom, co Biaggi musel nedobrovolně opustit po sezoně 2005 paddock MotoGP. Jak velkou porci důležitosti tomuto závodu ale Biaggi přikládal dokumentuje skutečnost, že si v pondělí pronajal trať pouze pro sebe, aby na ni mohl trénovat.
"Pro Rossiho to byla především vzpomínka na Simoncelliho a výsledek nebyl zase tak moc důležitý. Naopak Biaggi se velmi důkladně připravoval, neboť jsme pro Aprilii mnohokrát testovali supermotový bike", řekl po závodě Rossiho týmový kolega Thierry van den Bosch.

Byl to zřejmě úplně poslední závod šestinásobného mistra světa Maxe Biaggiho, který po letošním zisku titulu oznámil ukončení závodní kariéry.

Kvalifikaci pro závod vyhráli Winstanley/Iddon, zatímco Dovizioso byl nejrychlejším pilotem z jezdců MotoGP. Na startu byli i další piloti královské kubatury, jako Danilo Petrucci, Mattia Pasini či náš Karel Abraham.

"SIC Day" - Supermoto Latina, Itálie

1. Hermunen/Divizioso, 58 kol za 1:06:10,556 hod.
2. Winstanley/Iddon, 58 kol za 1:06:11,087
3. Van den Bosch/Rossi, 58 kol za 1:06:39,871
4. Verderosa/Antonelli, 58 kol za 1:06:57,253
5. Lazzarini/Pasini, 57 kol za 1:05:58,852
8. A. Chareyre/Biaggi, 57 kol za 1:06:52,236

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.75
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist