Ohlasy třídy MotoGP po kvalifikaci v italském Mugellu

Skvělou bitvu o pole position předvedli v sobotní kvalifikaci v Mugellu Marc Márquez s Fabiem Quartararem. Úspěšnějším byl nakonec úřadující mistr světa, nováček třídy MotoGP se však nemá za co stydět. Na svého soupeře, který v Itálii zajel nový traťový rekord, ztratil pouhých 0,214 sekundy. Dařilo se také Danilu Petruccimu, jenž si s časem 1'45,881 dojel pro třetí místo.

Gran Premio d'Italia Oakley - Kvalifikace

1. Marc Márquez (Repsol Honda Team) - 1'45,519 … pole position

„V porovnání s jinými kvalifikacemi byla tato docela obtížná, nebylo lehké najít si na trati trochu místa. Byl jsem připravený zaútočit na nejrychlejší čas už během prvního výjezdu, jenže Dovi jedoucí přede mnou zpomalil a já jeho předjetím ztratil nějaký čas. Pak se mě snažil držet Pirro, tak jsem musel trochu taktizovat. Jel jsem přezout pneumatiky a následně jsem vyjel s novou strategií. Využil jsem Doviho slipstreamu, perfektně jsem si spočítal, jakou mezeru mám mezi námi udržovat. Zisk pole position je důležitý, ale ještě důležitější je pro mě start z první řady. V zítřejším závodě totiž budeme muset přejít přes spoustu soupeřů.“

2. Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) - 1'45,733 … + 0,214

„Neuvěřitelná kvalifikace! Když jsem nastavil čas 1:45, pomyslel jsem si, že jsem zajel fakt rychlé kolo, a pak se mi ho dokonce povedlo zopakovat. V mém posledním kole jsem do toho dal všechno, ale udělal jsem pár malých chyb. Nicméně, zítra nás i tak čeká start z první řady. Na motorce se cítím opravdu dobře, radost mi pak dělá i naše závodní tempo, které je skvělé. Nebude lehké do závodu vybrat správné směsi pneumatik. Tenhle okruh miluju a na MotoGP motorce si to zde strašně užívám. Cítím se tu opravdu konkurenceschopný. Nemůžu se dočkat.“

3. Danilo Petrucci (Mission Winnow Ducati) - 1'45,881 … + 0,362

„Z první řady mám obrovskou radost, chtěli jsme poté, co jsme ráno nastavili prozatímní nejrychlejší kolo, využít našeho veškerého potenciálu. Předtím, než jsem vyjel v druhé kvalifikaci na trať, jsem si stanovil za cíl zajet čas 1:45,8 a dojet si pro první řadu, co se vlastně stalo. Někteří však byli ještě lepší než my. Zítra to bude těžký závod, nejsem totiž stoprocentně fit, jsem nachlazený. Po pár kolech na trati jsem se cítil unavený, zdá se však, že jsme s našim tempem konkurenceschopní a ducatisti, kteří tady jsou, mi dodávají spoustu energie. Zítra bude důležité dobře odstartovat a pak moudře zahrát naše karty.“

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů.