Motul TT Assen - Pole position získal Maverick Viňales, zajel traťový rekord

MotoGP - 3. volný trénink

Maverick Viñales (Monster Energy Yamaha MotoGP) navázal hned v úvodu třetího tréninku na svůj výkon z předchozích volných jízd a dostal se s totožným časem, jaký zajel už v pátek, tedy 1'32,686 sekundy, na první pozici. Španěl byl minulý týden po závodu v Sachsenringu, v němž skončil na posledním místě, rozčarovaný a uváděl, že bude kopírovat nastavení Fabia Quartarara. V Nizozemsku však zatím stále podle novinářů z místa jezdí s motorkou nastavenou z Německa.

Za Viñalese se zařadili Pol Espargaro (Repsol Honda Team) s Aleixem Espargarem (Aprilia Racing Team Gresini). Před ně se však záhy posunuli jiní jezdci. Nejrychlejší čas víkendu zajel Fabio Quartararo, který byl o 0,089 sekundy rychlejší než jeho týmový kolega. Na třetí příčku se dostal i Takaaki Nakagami (LCR Honda IDEMITSU), jemu však bylo rychlé kolo záhy kvůli překročení limitů trati zrušeno.

V Assenu nejede Franco Morbidelli (Petronas Sprinta Racing), jenž si při tréninku zranil koleno. Problémy s ním ho trápí už od roku 2015, při nácviku výměny motocyklu v Le Mans si přivodil další potíže, s nimiž dlouho bojoval, nakonec se rozhodl podstoupit operaci. V Nizozemsku místo něj jede Garrett Gerloff.

Nejrychlejším jezdcem na trati byl nakonec Maverick Viñales, který v závěru nastavil čas na kolo 1'32,336 sekundy. Druhý Fabio Quartararo na něj ztratil 0,197 vteřiny, třetí místo pak patří Polovi Espargarovi. V závěru zajel slušný čas i Valentino Rossi, který se díky němu posunul do nejlepší devítky a zároveň tak do druhé kvalifikace. O tu bude muset naopak bojovat Marc Márquez, jemuž patří patnáctá pozice.

Spekuluje se, že by Dani Pedrosa mohl dostat pro závod v Misanu divokou kartu.