Motocyklová protestní jízda do Prahy

Minimálně tisíc motorkářů se chystá v pátek 20. června do Prahy na protestní jízdu. Cílem je upozornit na to, že stát odmítl poskytnout garance závodu MotoGP – Grand Prix České republiky v Brně. Motorkáři z celé České republiky se setkají v poledne na Letné.

Motocyklová protestní jízda do Prahy
Motocyklová jízda je vyvrcholením iniciativy Save Czech GP, která vznikla mezi motocyklovou veřejností na začátku května jako reakce na to, že Národní rada pro sport rozhodla nepřidělit žádnou dotaci na zajištění zalistovacího poplatku na závod Grand Prix České republiky. Na základě toho bezprostředně hrozí zrušení tradičního závodu od roku 2015.

K prvotní facebookové iniciativě se k dnešnímu dni připojilo víc jak 7000 lidí, ověřenou internetovou petici žádající Vládu ČR o záchranu závodu Grand Prix České republiky podepsalo přes 4000 osob. Iniciativu podpořili i někteří poslanci Parlamentu České republiky, někteří z nich se chystají zúčastnit i setkání na Letné.

Organizátor protestu a zakladatel iniciativy Save Czech GP Michal Fojtík k tomu říká:
„Věříme, že naší jízdou ukážeme politikům i veřejnosti, že Grand Prix České republiky je nepřehlédnutelnou sportovní událostí a že obrovskému množství lidí záleží na jejím
zachování. Přijde nám neuvěřitelné, že tradiční akci, která téměř padesát let dělá skvělou pověst České republice v celém světě a díky které je naše země na svoji velikost motocyklovou velmocí, má skončit kvůli nedostatku peněz.

Cílem naší protestní jízdy je sejít se na jednom místě, aby byla vidět síla motorkářské komunity. Je nám jasné, že takový počet motocyklových jezdců může způsobit dopravní komplikace a všem občanům se za to omlouváme. Zároveň je žádáme o trpělivost. Jsme přesvědčení, že bojujeme za věc, která je dobrá pro nás všechny. Za akci, která dělá dobrou pověst České republice, přináší obrovský výnos na daních z útraty návštěvníků závodu a má velký vliv na podnikatelské prostředí minimálně v jihomoravském kraji.“


Organizátoři se dohodli, že veškeré informace o případných dopravních komplikacích, které může nájezd motorkářů způsobit nejen v Praze, ale i na příjezdových cestách, budou předávat do zpravodajské relace Zelené vlny Českého rozhlasu – Radiožurnálu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist