Grand Prix Valencie – závod

MotoGP

Neuvěřitelný kousek nám předvedl poleman Casey Stoner, který svoji Ducati rozvěsil hned ve warm-lapu a k závodu tak ani nenastoupil! Místo na pole position tedy zůstalo prázdné, čehož skvěle využil Dani Pedrosa, který v podstatě celý závod opanoval systémem start – cíl. Chvíli se za ním držel jeho krajan Toni Elias, ale jen do okamžiku, než se přes něho přesypali Valentino Rossi a Jorge Lorenzo. Ti si své pořadí ještě prohodili a tím na čele startovního pole vlastně závody skončily, protože tito tři piloti projeli cílem v tomto pořadí s dost výraznými rozestupy. Protože Stoner neodstartoval, posunul se Colin Edwards se svého „oblíbeného“ pátého místa o jeden stupínek výš a dojel těsně pod bednou, Nicky Hayden se s letošní sezónou rozloučil slušným pátým místem a Toni Elias, loučící se nejen s letošní sezónou, ale i kubaturou MotoGP, dojel šestý. Nejlepší podívaná byla po celý závod na „divočáka“ Bena Spiese. Divočáka nejen proto, že jel na wild card, ale divoký byl i na trati, svoje soupeře rozhodně nešetřil a všechny přesvědčil o tom, že má v MotoGP před sebou hodně slibnou budoucnost. Nechal za sebou i osmého Andreu Doviziosa na tovární Hondě a to je při jeho premiéře na džípíčkové Yamaze hodně cenný skalp. Desítku nejúspěšnějších dokompletovali Mika Kallio a Alex de Angelis, Marco Melandri se z bojů v první desítce vyřadil sám po vyjetí z tratě a dojel na posledním sedmnáctém místě. Velikým zklamáním byl „výkon“ obou jezdců na Suzuki, kteří dojeli v závěru bodované patnáctky. Dani Pedrosa si svým dnešním vítězstvím zajistil celkové třetí místo v šampionátu.