GP Velké Británie – Quartararo to měl s pádem, první den byl ale nejrychlejší

K teplému a slunečnému počasí to dnes měli na Silverstonu hodně daleko, ale alespoň nepršelo. V trénincích Moto3 zajel nejrychleji Romano Fenati (Husqvarna). Čech Filip Salač (KTM) byl velmi rychlý, ale ve druhém tréninku to měl s pádem a je v kombinaci časů až třiadvacátý. V třídě MotoGP měl odpoledne nepříjemný pád Fabio Qartararo (Yamaha), ale krátce potom nastavil svá nejrychlejší kola a je zatím na první pozici výsledkové listiny. V Moto2 zajel nejrychleji Raul Fernandez (Kalex). Sobota je druhým dnem britského víkendu MS silničních motocyklů a ten nabídne poslední třetí tréninky a důležité kvalifikace, které určí pozice na startech nedělních závodů.

Moto3 – 1.volný trénink

Po první polovině tréninku vedl Romano Fenati (Sterilgarda Max Racing Team) s maximem na 2'13,652 sekundy. Druhý Dennis Foggia (Leopard Racing) ztrácel 0,158 sekundy, třetí Ayumu Sasaki (Red Bull KTM Tech 3) byl o tři desetiny pomalejší. Poslední jezdci v jedné sekundě byli Darryn Binder (Petronas Sprinta Racing), Gabriel Rodrigo (Indonesian Racing Gresini Moto3) a Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo). Český závodník Filip Salač (CarXpert PrüstelGP) figuroval s časem 2'15,564 sekundy na dvacáté pozici. Hodně tvrdý pád má za sebou John McPhee (Petronas Sprinta Racing), který dostal highsider ve dvanácté zatáčce. Sále byla poměrně zima, jen třináct stupňů.

První trénink vyhrál Romano Fenati časem na kolo 2'12,196 sekundy. Druhý Jeremy Alcoba (Indonesian Racing Gresini Moto3) na Itala ztratil 0,660 sekundy, třetí Gabriel Rodrigo byl o 0,718 sekundy pomalejší. Jen dva další jezdci jsou do jedné sekundy na prvního Ayumu Sasaki a Pedro Acosta. Šestý čas v pořadí si na konto připsal Filip Salač, jehož ztráta na prvního je 1,140 sekundy. Ve dvanácté zatáčce měl těžký pád Lorenzo Fellon (SIC58 Squadra Corse), který dostal highsider ve stejném místě jako před ním Skot McPhee. V sedmnácté zatáčce spadl Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech 3) a v osmnácté Stefano Nepa (BOE Owlride).

GP Velké Británie, Moto3 – 1.volný trénink