GP Valencie – V pátek zajel nejrychleji Lorenzo, Kornfeil byl devátý

Páteční tréninky byly ve znamení slunečného, ale zároveň o něco chladnějšího počasí. V nejnižší kategorii Moto3 zajel nejrychleji italský závodník Enea Bastianini, Jakub Kornfeil je devátý, Karel Hanika startující na divokou kartu osmadvacátý. V královské kubatuře je nejrychlejší Jorge Lorenzo s časem jen o pár desetin pomalejším než je kvalifikační rekord okruhu. Druhý v pořadí je Marc Márquez a třetí Maverick Viñales. V třídě Moto2 je po pátečních trénincích na špici výsledkové tabulky Franco Morbidelli, který je nyní nejblíž šance uzavřít sezonu celkově druhý.

Moto3 – 1.volný trénink

Po úvodních dvaceti minutách vedl tabulku časů Joan Mir (Leopard Racing) s kolem za 1'41,163 sekundy. Druhý Fabio Quartararo (Leopard Racing) ztrácel necelé dvě desetiny, třetí Andrea Migno (SKY Racing Team VR46) byl o 0,350 sekundy pomalejší. Do pátého místa zajel Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3) a Francesco Bagnaia (Pull&Bear ASPAR Mahindra Team). Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) byl s časem 1'42,703 sekundy dvaadvacátý, Karel Hanika (Freundenberg Racing Team) měl na kontě devětadvacátý čas 1'43,277 sekundy.

Porucha motoru zastavila Alberta Arenase (Peugeot MC Saxoprint) a jako první havaroval v desáté zatáčce jeho týmový kolega a náhradní jezdec za Skota McPhee, Vicente Perez (Peugeot MC Saxoprint). Ve druhé části tréninku už nepokračoval Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0), který měl v první zatáčce nepříjemný highsider, který Španěla hodně bolel. Chvíli zůstal otřesen na zemi, ale pak za pomoci zdravotní služby odešel z místa pádu po svých. Pádu se nevyhnul ani Ital Andrea Migno, který skončil ve čtvrté zatáčce okruhu Ricarda Torma. V samotném závěru tréninku havaroval v desáté zatáčce Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3).

První trénink vyhrál Juanfran Guevara (RBA Racing Team) časem 1'40,333 sekundy. O dvě desetiny pomalejší byl jeho týmový kolega Gabriel Rodrigo (RBA Racing Team). Třetí Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) ztratil na první pozici 0,257 sekundy. Časy do pátého místa zajeli Fabio Quartararo a Joan Mir. Posledním jezdcem v jedné sekundě je šestnáctý Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46). Jakub Kornfeil je pro prvním tréninku s časem 1'41,785 sekundy třiadvacátý, Karel Hanika sedmadvacátý s maximem na 1'42,136 sekundy.

GP Valencie, Moto3 – 1.volný trénink