GP Valencie - Sprint ovládl Martin, o mistrovi světa rozhodne nedělní závod

Ve Valencie se koná poslední Grand Prix sezóny, která rozhodne o šampionovi v MotoGP. Stát se jím už v sobotu mohl Francesco Bagnaia. Jorge Martin však svým skvělým výkonem dokázal ve sprintu zvítězit a boj o titul odsunul až na neděli. Aktuálně na Itala ztrácí čtrnáct bodů. Pro druhé místo si dojel Brad Binder a pro třetí Marc Márquez, který odchází od Hondy. Filip Salač bude do závodu Moto2 startovat z osmé pozice, pole position získal Aron Canet. V Moto3 se na první místo na gridu postaví Collin Veijer.

Moto3™ - 3. trénink

Třetí volný trénink Moto3 odstartoval dvacet minut před devátou hodinou ranní, kdy byly ve Valencii chladné podmínky. Na trati se ukázal Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo), který měl v pátek odpoledne hrůzný pád, po kterém ho traťoví komisaři museli odnášet z kačírku na nosítkách. Ačkoliv byla jízda pro Turka velmi bolestivá, pohyboval se po deseti minutách na průběžné druhé pozici. První jezdil s časem 1'38,726 sekundy Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3) a průběžně třetí byl Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) následovaný Joelem Kelsem (CFMOTO Racing PruestelGP) a Adrianem Fernandezem (Leopard Racing).

Deset minut před koncem tréninku ošklivě havaroval v jedenácté zatáčce Scott Ogden (Visiontrack Racing Team). Po pádu zamířil do medical centra.

Vítězem posledního tréninku sezóny se stal Joel Kelso s časem 1'38,569 vteřiny. Pro druhé místo si dojel Ayumu Sasaki se ztrátou 0,054 vteřiny, třetí příčku pak bral Daniel Holgado, jenž byl pomalejší o desetinu. Ze čtvrtého místa přímo do druhé kvalifikace postoupil Vincente Perez (BOE Motorsports), z pátého pak Ryusei Yamanaka (GASGAS Aspar Team). Spolu s nimi v rychlejší kvalifikaci pojedou také Filippo Farioli (Red Bull KTM Tech3), Ivan Ortolá (Angeluss MTA Team), David Muňoz (BOE Motorsports), Diogo Moreira (MT Helmets MSI), Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna IntactGP), Stefano Nepa (Angeluss MTA Team), Adrian Fernandez (Leopard Racing), David Alonso (GASGAS Aspar Team) a Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo).