GP Texasu – První den zajel nejrychleji Martin, Salač je dvanáctý v Moto2™

V pátek zahájily první tréninky přípravu na závody třetího podniku sezony MS silničních motocyklů Red Bull Grand Prix of The Americas. V třídě Moto3™ zajel nejrychleji David Alonso (CFMOTO Aspar Team), Fermín Aldeguer (Sync SpeedUp) byl nejrychlejší v trénincích Moto2™. Český závodník Filip Salač (Elf Marc VDS Racing Team) je po pátku dvanáctý. Jezdci MotoGP™ v pátek odpoledne bojovali o přímý postup do druhé kvalifikace (Q2) a nejrychlejším z nich byl s novým rekordem Jorge Martin (Prima Pramac Racing). Velká cena Texasu pokračuje v sobotu posledními tréninky, kvalifikacemi a prvním závodem, jímž je sprint MotoGP™.

Moto3™ - volný trénink

Po první polovině tréninku měl nejrychlejší čas na kolo 2’17,420 sekundy Ivan Ortola (MT Helmets - MSI). Necelé tři desetiny ztrácel Matteo Bertelle (Rivacold Snipers Team), necelých pět desetin za prvním byl Filippo Farioli (SIC58 Squadra Corse) a Tatsuki Suzuki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP). Pátý David Alonso (CFMOTO Aspar Team) byl o 0,625 sekund pomalejší. V jedné sekundě na prvního byl David Muňoz (BOE Motorsports), Adrian Fernandez (Leopard Racing), Jose Antonio Rueda (Red Bull KTM Ajo), Daniel Holgado (Red Bull GASGAS Tech3) a desátý v pořadí Taiyo Furusato (Honda Team Asia).

Ve druhé zatáčce havaroval patnáct minut před koncem tréninku Filippo Farioli, který tam dostal highsider a jeho motorka doklouzala doprostřed dráhy, kde ji ostatní museli objíždět. Černou vlajku uviděl Ivan Ortola, který měl nějaký problém, o němž on sám ani nevěděl.

Volný trénink vyhrál časem na kolo 2’16,537 sekundy Kolumbijec David Alonso. Druhý Daniel Holgado měl poslední rychlé kolo rozjeto na první pozici, ale v posledním sektoru mírně zpomalil a byl z toho druhý čas se ztrátou 0,182 sekundy na prvního. Třetí je se ztrátou 0,223 sekundy Jose Antonio Rueda, čtvrtý David Muňoz a pětici nejrychlejších uzavřel Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP).