GP San Marina - Sprint vyhrál Martin, mistrem MotoE je Casadei

Vítězem sprintového závodu se stal Jorge Martin, který dovedl svou Ducati do cíle s náskok jedné a půl vteřiny před druhým Marcem Bezzecchi. Ten jel v San Marinu stejně jako třetí Francesco Bagnaia s bolestmi. Pilota Ducati se pokoušel ohrozit Dani Pedrosa, útok mu však v posledním kole nevyšel a tak mu KTM gratulovala ke skvělé čtvrté pozici. Jezdci Moto2 a Moto3 za sebou mají kvalifikace. Zatímco v nižší kubatuře obsadil pole position Jaume Masia, v Moto2 to byl Celestino Vietti. Filip Salač bude do závodu startovat z desátého místa. Šampionát MotoE zná svého mistra. Stal se jím Mattia Casadei.

Moto3™ - 3. trénink

Třetí volný trénink odstartoval nejlépe Jaume Masia (Leopard Racing), který ve svém sedmém kole dostal jako jediný jezdec svůj čas pod 1'42. Okruh v San Marinu objel za 1'41,983 vteřiny. O 0,108 sekundy pomalejší byl v polovině tréninku Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), třetí příčku pak držel José Antonio Rueda (Red Bull KTM Ajo). Na průběžné čtvrté místo se vytáhl Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), který minulý závod vynechal kvůli menší zlomenině, nejlepší pětku uzavíral Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo).

O přímých postupujících do druhé kvalifikace rozhodly poslední minuty. Kvůli překročení limitů trati byly spoustě jezdců jejich časy smazány. Nejrychlejší si nakonec zapsal na konto Deniz Öncü, jenž zvládl v Misanu nastavit 1'41,614 sekundy. Druhý Jaume Masia přitom nebyl o moc pomalejší, na soupeře ztratil jen 0,041 vteřiny. Třetí místo obsadil o 0,231 sekundy pomalejší David Alonso (Gaviota GASGAS Aspar Team), následují ho Taiyo Furusato (Honda Team Asia) a Ivan Ortolá (Angeluss MTA Team). V druhé kvalifikaci uvidíme rovněž Romana Fenatino (Rivacold Snipers Team), Diogo Moreiru (MT Helmets – MSI), Kaito Tobu (SIC58 Squadra Corse), Stefana Nepu (Angeluss MTA Team), Tatsukiho Suzukiho (Leopard Racing), Collina Veijera, Ayumu Sasakuho, José Antonia Ruedu a Ryuseiho Yamanaku (Gaviota GASGAS Aspar Team).