GP Portugalska MotoGP - 1. + 2. trénink

Stroje Honda na čele tréninků MotoGP, nejrychlejším pak Australan Casey Stoner.

Australan Casey Stoner byl dnes nejrychlejším mužem tréninků třídy MotoGP. Během druhé části pátečního trénování se Stoner dostal na čas 1:38,218, kterým ustanovil na nově přebudovaném okruhu základní čas třídy MotoGP. Jako druhý byl dnes vedoucí jezdec celkové klasifikace Nicky Hayden, jenž za Stonerem zaostal o pouhých 0,050 sekundy. Třetím nejrychlejším jezdcem byl dnes nestárnoucí Kenny Roberts jr.
Nejrychlejším jezdcem na motocyklu Yamaha byl dnes španělský pilot Carlos Checa, za ním skončil jako pátý Daniel Pedrosa a jako šestý Colin Edwards. Sedmý dovezl do cíle pátečního programu svůj stroj Ducati Sete Gibernau, osmý byl Valentino Rossi a devátý se Suzuki John Hopkins. Desítku nejlepších dnes uzavřel Shinya Nakano na Kawasaki.
Ostře sledovaný Garry McCoy, startující s prototypem stroje Ilmor X3, skončil se ztrátou 3,878 na předposledním, devatenáctém místě.br>