GP Kataru – V pátek zajel nejrychleji Raul Fernandez

Moto3™ – 2.trénink

První polovinu tréninku uzavřel s nejrychlejším časem na kontě Romano Fenati (Rivacold Snipers Team), který kolo okruhu v Losail zajel časem 2’07,596 sekundy. Druhý Jaume Masia (Leopard Racing) ztrácel 0,146 sekundy, třetí Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) byl o 0.346 sekundy pomalejší. Čtvrtý byl David Alonso (Autosolar GASGAS Aspar Moto3), ale Kolumbijec to měl s pádem v šesté zatáčce. V jedné sekundě na prvního Itala byl ještě pátý Matteo Bertelle (Rivacold Snipers Team), šestý Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo), sedmý Filippo Farioli (Red Bull KTM Tech3) a osmý Stefano Nepa (Angeluss MTA Team). Japonec Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) měl prozatím až osmnáctý čas, Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3) byl dvacátý. Oba jmenovaní prozatím ani nebyli v kombinační Top14.

Druhý trénink vyhrál časem 2’06,794 sekundy Jaume Masia, který byl o 0,546 sekundy rychlejší než druhý v pořadí Romano Fenati. Třetí je Collin Veijer, čtvrtý Ivan Ortola (Angeluss MTA Team), pátý Matteo Bertelle a šestý Xavier Artigas (CFMoto Racing PrüstelGP), jenž je zároveň poslední v jedné sekundě na prvního. Japonec Ayumu Sasaki je osmý s kombinačním časem v Top14. Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo) je čtrnáctý, takže v sobotu dopoledne bude muset zabojovat, aby o postup nepřišel.

Během tréninku havaroval Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), Scott Ogden (VisionTrack Racing Team) a Ryusei Yamanaka (Valresa GASGAS Aspar M3). Ital Filippo Farioli (Red Bull KTM Tech3) pomalou jízdou v závodní stopě ohrozil rychle jedoucího Jaume Masiu, což následně vyšetřovali komisaři FIM a Ital bude zřejmě penalizován.