GP Itálie - Sprint vyhrál Francesco Bagnaia, Salač se kvalifikoval jako pátý

Z vítězství ve sprintovém závodě se v Mugellu raduje domácí jezdec Francesco Bagnaia, který tak zůstává lídrem mistrovství světa. Také na druhém místě skončil Ital, a to Marco Bezzecchi. Třetí pozici si vybojoval Jorge Martin, ačkoliv v závěru se mu pódium pokoušel vzít Johann Zarco. V Moto2 vyhrál kvalifikaci Aron Canet, kteří však nepříjemně upadl a byl odvezen do medical centra. O jeho pokračování ve Velké ceně se bude rozhodovat. Filip Salač bude do závodu startovat z páté pozice. V Moto3 si pak pro pole position dojel Deniz Öncü.

Moto3™ - 3. trénink

Navzdory předpovědím byla v sobotu dopoledne při třetím tréninku Moto3 dráha suchá. Rychlejší časy než v pátek, jezdci však v první polovině nezajížděli. Ve vedení byl Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3) s 1'57,624 sekundy. Následovaný byl Diogem Moreirou (MT Helmets -  MSI) se ztrátou 0,150 vteřiny a třetím Denizem Öncüem (Red Bull KTM Ajo), který si zatím v celkovém pořadí napříč všemi tréninky držel první příčku. Čtvrtá pozice patřila Riccardu Rossimu (SIC58 Squadra Corse) a pátá Xavieru Artigasovi (CFMOTO Racing PrüstelGP).

V závěru přeci jen jezdci dokázali zrychlit. Vítězem tréninku se stal Deniz Öncü, který objel okruh v Mugellu za 1'56,175 sekundy a stal se taky prvním postupujícím do druhé kvalifikace. Spolu s ním se do ní podívají o 0,367 vteřiny pomalejší Diogo Moreira, Daniel Holgado, Aymu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), Matteo Bertelle (Rivacold Snipers Team), Riccardo Rossi (SIC58 Squadra Corse), Jaume Masia (Leopard Racing), David Alonso (Valresa GASGAS Aspar M3), Xavier Artigas (CFMOTO Racing Prüstel), Tatsuki SUZUKI (Leopard Racing), Kaito Toba (SIC58 Squadra Corse), Ivan Ortolá (Angeluss MTA Team), Andrea Migno (CIP Green Power) a Scott Odgen (VisionTrack Racing Team).