GP Francie - Vítězství si ve sprintu vyjel Jorge Martin, Filip Salač dokončil kvalifikaci na 4. místě

Jubilejní 1000. Grand Prix pokračovala v Le Mans kvalifikacemi a následným sprintem MotoGP. Ten vyhrál Jorge Martin, který cílem projel s téměř dvousekundovým náskokem na druhého Brada Binder. Třetí skončil po souboji s Marcem Márquezem Francesco Bagnaia. V Moto2 bude z pole position startovat Sam Lowes, Filip Salač otevře druhou řadu. V Moto3 si pak první místo vyjel Ayumu Sasaki.

Moto3™ - 3. trénink

V Le Mans v noci i ráno pršelo, jezdci Moto3 tak byli nuceni nasadit pneumatiky do mokrých podmínek. Zároveň bylo od začátku jasné, že svůj čas žádný z nich nezlepší a postoupí závodníci, kteří byli nejrychlejší v pátek. Po polovině tréninku vedl Xavier Artigas (CFMOTO Racing Prüstel) s časem 1'55,475 sekundy, jenž jezdil zhruba o patnáct vteřin pomaleji než včera. Na druhém místě se pohyboval o devět tisícin pomalejší Diogo Moreira (MT Helmets – MSI), následovaný byl Danielem Holgadem (Red Bull KTM Tech3), Tatsukim Suzukim (Leopard Racing) a Takyem Furusatem (Honda Team Asia). Jezdci se nevyhýbaly ani pády, na zemi skončili jak Furusato, tak hned zpočátku tréninku Riccardo Rossi (SIC58 Squadra Corse), dále pak Ivan Ortolá (Angeluss MTA Team), Matteo Bertele (Rivacold Snipers Team) i Joshua Whatley (VisionTrack Racing Team), po jehož pádu byla kvůli špinavé trati vyvěšena červená vlajka.

Pauza trvala jen několik minut. Po návratu jezdců na dráhu jim zbývalo čtrnáct minut. Jediným, kdo zvládl zajet čas pod 1'54 sekundy, byl Andrea Migno (CIP Green Power). Jeho nejrychlejší čas činil 1'53,767 sekundy. O 0,259 vteřiny pomalejší byl Syarifuddin Azman (MT Helmets – MSI), jenž dokončil trénink na druhé pozici. Třetí místo patří Danielu Holgadovi, čtvrté Ryusei Yamanakovi (Gaviota GASGAS Aspar M3) a páté Xavieru Artigasovi. Na trať vůbec nevyrazila Ana Carrasco (BOE Motorsports).