GP Francie – Domácí pole position má Zarco, Kornfeil je druhý!

Moto3 – Kvalifikace

V polovině kvalifikace byl na provizorní pole position Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) s časem 1'42,574 sekundy. Pro Španěla to ale neznamená nic jiného než jen potvrzení rychlosti, pozici na startu má kvůli penalizaci jistou, startuje poslední. Druhý byl se ztrátou 0,118 sekundy Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3), třetí Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse) byl o 0,127 sekundy pomalejší. Marco Bezzecchi ( Redox PrüstelGP) a Andrea Migno (Ángel Nieto Team Moto3) uzavírali první pětku. Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) měl na kontě desátý čas 1'43,104 sekundy.

V úvodních dvaceti minutách havaroval Jaume Masia (Bester Capital Dubai), Enea Bastianini (Leopard Racing), Alberto Arenas (Ángel Nieto Team Moto3) a Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider), který dopadl tvrdě na záda a skončil ve zdravotním centru okruhu Bugatti.

Ve třicáté minutě zajel Enea Bastianini nejrychleji ze všech 1'42,163 sekundy a zároveň tím překonal kvalifikační rekord okruhu z roku 2014. Na druhé pozici byl Alberto Arenas, třetí Marco Ramirez. Jakub Kornfeil prozatím figuroval na šestnácté pozici s časem 1'43,104 sekundy.

Závěr kvalifikace stál opravdu za to. Pole position vyhrál v novém rekordu 1'42,039 sekundy Jorge Martin. Nicméně každého českého fanouška dostal výkon Jakuba Kornfeila, který v posledním měřeném kole zajel 1'42,162 sekundy a z jednadvacáté pozice se posunul na druhou! Třetím časem se do závodu kvalifikoval Enea Bastianini. Také ve druhé polovině kvalifikace se padalo a na zemi skončil Makar Yurchenko, Marco Bezzecchi, John McPhee a Adam Norrodin.