GP ČR MotoGP - kvalifikace

V novém absolutním motocyklovém rekordu zvítězil na okruhu v Brně Valentino Rossi v kvalifikaci na další závod MotoGP.

Doslova fantastické kolo za 1:56,191 zajel na brněnském okruhu Valentino Rossi a zajistil si tím pole position pro start zítřejšího závodu. Na druhém místě skončil nestárnoucí Loris Capirossi, který za svým mladším krajanem zaostal o 0,250 sekundy. Třetí mužem dnešní kvalifikace MotoGP byl letos znovunalezený Kenny Roberts, jenž svým posledním kolem dokázal z první řady odsunout vedoucího muže celkové klasifikace Nicky Haydena. Za Haydenem skončil na pátém místě Japonec Shinya Nakano a na šestém Španěl Toni Elías. Sedmý byl dnes další Američan John Hopkins, který na osmou pozici odsunul svého krajana Colina Edwardse. Desítku nejlepších uzavřeli devátý Daniel Pedrosa a desátý Randy de Puniet.