GP Aragonie – Páteční tréninky ovládl Maverick Viňales. Sobotní i nedělní harmonogram se posouvá

Seriál MotoGP se přesunul do Aragonie. V pátek měli jezdci na programu volné tréninky, které ovládl Maverick Viňales. Druhým nejrychlejším závodníkem na trati byl lídr mistrovství světa Fabio Quartararo, třetí pak skončil Franco Morbidelli. Ve třídě Moto3 nastavil nejlepší čas Raul Fernandez. Filipa Salače trápily v prvním tréninku problémy s motorem, ve druhém pak skončil na 22. místě. V Aragonii nejedou Valentino Rossi, jenž byl pozitivně testovaný na koronavirus, a Tony Arbolino, který seděl poblíž osoby mající covid-19 v letadle. Kvůli chladným podmínkám, které v pátek ráno panovaly na okruhu, se sobotní dopolední tréninky posouvají o hodinu. Stejně tak dochází ke změně nedělního programu. Na aktualizovaný časový harmonogram se můžete podívat zde.

Moto3 - 1. volný trénink

Vítězem prvního tréninku na trati v Aragonu se stal Darryn Binder (CIP Green Power), který svůj nejrychlejší čas 1'59,813 nastavil v patnáctém kole. Na prvním místě nahradil Celestina Viettiho (SKY Racing Team VR46), který téměř celý trénink vedl. V závěru byl však pomalejší o 0,331 sekundy. Třetí skončil John McPhee (Petronas Sprinta Racing), čtvrtou příčku pak obsadil Raúl Fernandez (Red Bull KTM Ajo). Nejlepší pětku uzavřel Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse), do ztráty jedné vteřiny se pak vlezlo ještě dalších sedm jezdců.

Ačkoliv se Filip Salač (Rivacold Snipers Team) prvních volných jízd zúčastnil, nebyl klasifikován. Dle výsledkové listiny měl začít tři kola, dvě dokončil, časy mu však byly smazány. S největší pravděpodobností měl český závodník technické problémy.

Naopak volný trénink minul Tonyho Arbolina (Rivacold Snipers Team), u kterého se objevilo podezření na koronavirus. Jezdec je momentálně izolován do doby, než bude znovu testován. V letadle totiž seděl vedle osoby, která byla pozitivní. Jelikož se se Španělem dostali do styku i další závodníci a personál, pokud bude pozitivní i jeho test, s velkou pravděpodobností půjde do karantény více osob.

AKTUALIZACE: I pokud bude Tony Arbolino testován negativně, víkendu v Aragonii se nezúčastní. Podle současných opatření ve Španělsku musí totiž zůstat při kontaktu s pozitivní osobou v desetidenní izolaci. Potvrdil to jeho tým.
GP Aragonie, Moto3 – 1. volný trénink