Abraham se chce v Indianapolis vrátit do elitní desítky

S cílem navázat na výkony z úvodu své premiérové sezóny v královské kubatuře MotoGP míří český motocyklový závodník Karel Abraham do zámoří, kde se na legendárním oválu uskuteční Velká cena Indianapolis.

Abraham se chce v Indianapolis vrátit do elitní desítky
Tým Cardion AB Motoracing přijíždí do Indiany po nevydařeném závodě na Masarykově okruhu v Brně, ve kterém Karel Abraham upadl a kvůli následnému technickému problému domácí Cardion ab Grand Prix České republiky nedokončil.

„Jsem v pohodě a plně se soustředím na další závod,“ ujišťuje český motocyklový závodník, který by v Indianapolis rád navázal na výkony z úvodu své premiérové sezóny v MotoGP. „Já i tým se snažíme, abychom každý závod dokončili na co nejlepším místě. Uvidíme, jestli se nám v Indianapolis podaří dojet do desátého místa,“ doufá Karel Abraham. V průběžném pořadí mu nyní s 46 body patří dvanácté místo.
Přestože okruh v Indianapolis patří k nejstarším tratím na světě, závody mistrovství světa silničních motocyklů se na něm konají teprve od roku 2008.

„Trať v Indianapolis se mi líbí, jen mě štve povrch, který je hodně rozbitý,“ stěžuje si Karel Abraham. Na nerovnosti kromě něj upozorňovali i jiní jezdci z mistrovství světa, a proto byl v letošním roce na část trati položen nový asfaltový povrch. „Uvidíme, jaký vliv bude mít tato změna na zajížděné časy,“ dodává jednadvacetiletý jezdec.

Vzhledem k časovému posunu se Velká cena v Indianapolis uskuteční až ve večerních hodinách. Závod královské kubatury MotoGP můžete sledovat v neděli od 19:40 na televizní stanici Nova Sport.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist