V pátek zajel Filip Salač pátý čas

Dnes odstartoval volným tréninkem program šestnáctého závodu letošního seriálu MotoGP, který se odehraje v Japonsku. Nechybí zde ani kategorie Moto2 se stájí Gresini Racing, jejímž jezdcem je také český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky Filip Salač. Jezdci dnes absolvovali pouze jeden volný trénink v němž zajel Salač pátý nejrychlejší čas.

První trénink znamenal pro Filipa páté místo a dobrý pocit z jízdy. Českého reprezentanta zdejší okruh baví a snažil se zde zajet rychlý čas hned ze začátku tréninku z důvodu blížícího se deště. To se poměrně dařilo a v jeho průběhu se pohyboval okolo pátého místa. Po nasazení nových pneumatik na závěr svou pozici definitivně potvrdil a v týmu tak před zítřejším programem panuje optimistická nálada. Cílem českého jezdce zítra samozřejmě bude přímý postupu do druhé části kvalifikace a co nejlepší výsledek v ní.

„Dnes se tady v Japonsku jede pouze jeden trénink,” prozradil Filip Salač. „Je to z důvodu, že přišly o trochu později krabice s motorkami a nářadím, takže se program posunul pouze na odpoledne. Do prvního tréninku na začátku začalo trochu kapat a v hlavě jsem hned přepnul, že musím zajet rychlé kolo co nejdříve, kdyby náhodou začalo hodně pršet. To znamenalo, že jsem pořád atakoval nejlepší pětku, to bylo super. Tempo bylo dobré, pořád jsem zrychloval, na konec jsme dali, stejně jako ostatní, nové pneumatiky a povedlo se mi zajet pátý čas. Měl jsem i dobře rozjeté další kolo, byl jsem o 0,2 sekundy rychlejší, mohl jsem se zlepšit, ale bohužel jsem byl delší v jedné zatáčce a ztratil jsem.”

„Motorka funguje skvěle, mám hodně dobrý pocit, trať mě baví, těšil jsem se sem. Myslím si, že mentálně jsem udělal velký krok od Aragonu, snažil jsem se dát do kupy a zatím se to daří. Už se těším na zítra, vypadá to, že bude pršet. To znamená, že bychom opět zůstali ve druhé kvalifikaci. Uvidíme, dneska mě to moc bavilo,“
dodal Salač.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist