Assen Moto3: Tak těsný byl dojezd o podium

V letošní sezoně Moto3, kdy se stal mistrem světa Sandro Cortese, byl určitě dojezd a souboj o druhé místo při závodě DutchTT momentem, který je nutno si zapamatovat. Šlo o tisíciny sekundy.

Sandro Cortese vyhrál letošní šampionát kubatury Moto3 suverenním způsobem. Ze 17 závodů byl tovární pilot KTM 15x odmávnut šachovnicovým praporkem v Top-3. Jen v Le Mans a v Motegi se musel po pádech spokojit se šestými místy. Při Dutch-TT v Assenu skončil Cortese za Maverickem Vinalesem sice druhý - ale při průjezdu cílem si nemohl být svým umístěním na podiu vůbec jistý.
Cortese bojoval se svým týmovým kolegou Danny Kentem a pozdějším vicemistrem světa Luisem Salomem o místo za Vinalesem. Až cílová fotografie ukázala, jak těsný byl dojezd tohoto tria a kdo si nakonec vytáhl "černého Petra". V oficiálních výsledcích pak stálo, že Cortese projel cílem o 0,011 sec před Kentem jako druhý, a Brit potom o 0,001 sec před Salomem.