Alexis Masbou s třetím motocyklem FTR-Honda

25-letý Francouz Alexis Masbou bude pilotovat třetí motocykl FTR Honda ve svém novém týmu CBC Corse.

Alexis Masbou tak bude týmovým kolegou Isaaca Vinalese a mistra Evropy Moto3 Mattea Ferrariho. Jeho motocykl bude připravovat technik Cecchini a tým bude startovat pod názvem Ongetta Rivacold. Loňská sezona byla pro tohoto Francouze až do jeho nešťastného zranění - zlomenná stehenní kost - při privátních testech ve Vallelunze velmi úspěšná, v průběžné klasifikaci byl jezdec týmu Caretta Technology na 6. místě MS-Moto3 včetně skvělého druhého místa na GP-Německa na Sachsenringu. Nakonec skončil Masbou na místě 13., ačkoliv musel vynechat posledních 6 závodů GP 2013.

Proto je také cíl francouzského jezdce na rok 2013 hodně vysoký, Masbou chce skončit v Top-3, což je ale hodně reálné, vzhledem k tomu, že mistr světa Cortese a celkově čtvrtý Kent odešli o kubaturu výše.