Mira Popov jede v Mugellu

Český motocyklový závodník Miroslav Popov absolvoval po známých problémech ze začátku sezóny, kdy sešlo z jeho předpokládaného startu v MS kubatury Moto3 za tým Ambrogio Next Racing kvůli odstoupení hlavního sponzora těsně před zahájením prvních testů, konečně svůj letošní premiérový závod.

Mira Popov jede v Mugellu
Byl jím 4. podnik letošního italského šampionátu CIV, který se konal dnes v Mugellu. S motocyklem Oral3 týmu Ellegi Racing se český mladík bez předchozích testů vydal hned do závodu, takže bylo celkem jasné, že to nebude vůbec jednoduché. V kvalifikaci obsadil Míra Popov časem 2.04.111 se ztrátou 4.141 sekundy 17. místo (11. v Moto3) na Polemana Riccarda Morettiho s motocyklem Mahindra specifikace 125GP, což znamenalo až 6. řadu startovního roštu.
Ve společném závodě GP125-tek a Moto3, který bral náš jezdec především jako kvalitní test, skončil Popov celkově na 16. místě - 11. v klasifikaci Moto3, když vítězem se stal Riccardo Moretti na Mahindře - na snímku - před Lorenzem Dalla Portem s Aprilií a Kevinem Caliou na Hondě, který tak vyhrál soutěž kubatury Moto3 před Matteem Ferrarim a Stefanem Valtulinim s motocykly stejné značky.

Náš pilot ovšem seděl na závodní silniční motorce po dlouhé 8-měsíční pauze a jak sdělil našemu webu pan Miroslav Popov sr., tak to vůbec nebylo jednoduché: "Do poslední chvíle jsme nevěděli, zda vůbec odjedeme. Nakonec v úterý k večeru přišla sms, že ve středu v poledne musíme být ve firmě Oral v Modeně s tím, že motorka bude připravena a středeční odpoledne budeme věnovat seznámení se s motorkou na okruhu v Modeně nedaleko firmy Oral engineering. Bohužel všechno nakonec dopadlo jinak, když na brzdě ve středu dopoledne odešla řídící jednotka a čekalo se, až ji přivezou přímo z Dell´ Orta. Na okruh jsme se vydali až ve čtvrtek k večeru a obkroužil 8 kol, poté jsme se vydali směr Mugello .

V Mugellu absolvoval volný trénink a pak už měřák. Po několika málo kolech v měřáku mu odešla spojka takže opět do boxu a stihl objet myslím dvě kola a byl konec. V sobotním ranním měřáku zlepšil svůj čas oproti pátku a odpoledne ho čekal závod. V závodě odstartoval celkem dobře získal tři pozice, ale v první zatáčce se vyhýbal kolizi s jiným jezdcem a propadl se až ke konci startovního pole. Vzhledem k tomu, že 4 T je mnohem rozdílnější než minulá Aprilie a Míra nemá vůbec nic najeto, tak z přemíry snahy začal vyrábět chyby a ztrácet kontakt se skupinou. Nicméně ke spokojenosti je hodně daleko, ale jsme si vědomi, že za jedno odpoledne nelze 4T motorku pochopit . Doufáme, že zítra se pokusí sundat nějaké další drahocené desetinky a držet krok se skupinou ..."

Nám nezbývá, než českému jezdci popřát co nejvíce trpělivosti, hodně štěstí s motocyklovou technikou a aby brzy chytil loňskou rychlost.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist