Čtvrtý podnik CEMC v Mostě

Velmi příjemné letní počasí bylo při čtvrtém závodě Středoevropského mistrovství CEMC 2013 na Automotodromu v Mostě.

Čtvrtý podnik CEMC v Mostě

Sobotní závod CEMC vyhrál Nadalet

Sobotní závod kubatury Moto600 vyhrál již čtvrtý vítěz této třídy, loňský mistr Švýcarska třídy superstock 600 Pascal Nadalet. Nadalet jede s Kawasaki ZX RR, je to loňský stroj. Švýcarovi stačil náskok 2,724 sekundy před Polákem Sebastianem Zielinskym, který první dvě kola vedl, zajel nejrychlejší kolo a získal velký náskok. Potom se na jeho stroji Yamaha R6, rok výroby 2010 porouchal motor, výsledkem bylo druhé místo.

Třetí byl Michal Prášek z týmu Roháč a Fejta, jehož ztráta na Nadaleta byla 9,051 sekundy. Michal si udržel vedení v soutěži, ví však, že Zielinsky je vynikající pilot na kvalitní motorce. Prášek: „Je mi jasné, že Sebastiana musím co nejdříve porazit. Finále pojedeme na Hockenheimu, je to velmi rychlá trať a tam už se mi to asi nepodaří!“

Výsledky: 1. Pascal Nadalet (CH, Kawasaki) 2. Sebastian Zielinsky (PL, Yamaha) 3. Michal Prášek (Yamaha) 4. Michel Eigenmann (CH, Honda) 5. Felix Forstenhäusler (D, IAMT) 6. Florian Hüssler (CH, Kawasaki)

Další Pěškův nepovedený start

Také v sobotním závodě Moto1000 v Mostě se Karlu Peškovi na stroji BMW S1000 RR nepodařil start. Pešek začal stíhací jízdu a postupně se výrazně přiblížil Poláku Pawlu Szkopkovi na Yamaze R1. Pawel Szkopek: „Výborně jeli Švýcaři Lorenz Sennhauser a Chris Burri na strojích BMW S1000 RR, které jsem sledoval. Potom mi z boxů signalizovali, jak posupuje Karel Pešek. Myslím, že mne mohl porazit, naštěstí byl závod přerušen červenou vlajkou.“

Karel Pešek zajel v závodě nejrychlejší kolo. Vyhrál Pawel Szkopek o pouhých 0,599 sekundy před Karlem Peškem. Třetí byl Michal Drobný před dalším reprezentantem týmu IV Racing Chorvatem Marco Ercegem, rozdíl mezi nimi byl jen 139 tisícin sekundy.

Výsledky: 1. Pawel Szkopek (PL, Yamaha) 2. Karel Pešek 3. Michal Drobný 4. Marco Erceg (CH, všichni BMW) 5. Andreas Røsstad (NOR, Honda) 6. Jacques Schmid (CH, BMW).

Pád Zielinského

Nedělní závod kategorie Moto600 začal drtivým nástupem Zielinského, který po prvním kole získal výrazný náskok před Švýcarem Leuem (Yamaha), vítězem sobotního závodu Nadaletem, Němcem Forstenhäuslerem (IAMT) a Práškem. Český pilot si udržel svoji pátou pozici až do čtvrtého kola, kdy byl závod přerušen červenou vlajkou.

Po restartu se dopustil chyby Sebastian Zielinsky, který havaroval na vyteklém oleji. Michal Prášek olej viděl a dokázal se mu vyhnout. Prášek začal na páté pozici, postupně se probojoval na druhé místo za Švýcara Pascala Nadaleta, který v Mostě vyhrál oba závody.
Michal Prášek byl tentokrát spokojen: „Nadaleta jsem stíhal, ale pak jsem si řekl, že nebudu riskovat a spokojím se s druhým místem. Vezu si domů mnoho bodů a to je v tuto chvíli podstatné“. Třetí místo obsadil v součtu časů za první a druhý závod Forstenhäusler (IAMT) před Pawlovým bratrem Markem Szkopkem, který si včera bolestivě poranil levou ruku.

Výsledky: 1. Pascal Nadalet (CH, Kawasaki) 2. Michal Prášek (Yamaha) 3. Felix Forstenhäusler (D, IAMT) 4. Marek Szkopek (PL, Yamaha) 5. Bryan Leu (CH, Yamaha) 6. Florian Hüsler (CH, Kawasaki).

Perfektní výkon Karla Peška

Karel Pešek dokáže vyhrávat, když se mu podaří start. První kolo závodu dokončil na vedoucí pozici Pawel Szkopek před Karlem Peškem. Do třetího kola přijel jako vedoucí jezdec Pešek a svoje vedení si udržel až do cíle: Pešek vyhrál o 1,494 sekundy. Karel Pešek: „Škoda, že mi to nevyšlo včera, bojoval jsem o vítězství. Dnes byl motor i pneumatiky bezchybné, také dnes jsem zajel nejrychlejší kolo. Pokud dokáži dobře odstartovat, dokáži vyhrávat!“

Spokojen byl také Pawel Szkopek: „Bez kontroly trakce se mi moc nedařilo, ale vezu si domů slušný podíl bodů a to je z hlediska CEMC velmi důležité“.

Výsledky: 1. Karel Pešek (BMW) 2. Pawel Szkopek (PL, Yamaha) 3. Andreas Røsstad (NOR, Honda) 4. Michal Drobný (BMW) 5. Marco Erceg (CRO, BMW) 6. Schmid (CH, BMW).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist