Sobota v Cadwell Parku patřila Byrnemu

Druhý den víkendu britských superbiků představoval na dráze Cadwell Parku poslední třetí trénink a kvalifikaci, která má celkem tři části. Poslední trénink vyhrál Shane Byrne, jenž nenašel přemožitele ani v boji o první místo na startu, které mu bude patřit v prvním klání. Český závodník Jakub Smrž to měl v kvalifikaci s pádem a patří mu dvacátá pozice.

V posledním tréninku byl nejrychlejším jezdcem Shane Byrne (Be Wiser Ducati), jenž své maximum nastavil na hodnotu 1'26,357 sekundy. Bylo to ale podobně jak v pátek hodně těsné, protože druhý v pořadí Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki) ztratil jen třiadvacet tisícin a absolutně stejný čas zajel také Jake Dixon (RAF Reserves Kawasaki).

Peter Hickman (Smiths Racing BMW) v úvodní části tréninku vedl, ale nakonec skončil čtvrtý, první pětku uzavřel Anglo-Američan John Hopkins (Moto Rapido Ducati). Jakub Smrž (Lloyd & Jones PR Racing BMW) během tréninku zvládl osmnáct kol s devatenáctým časem 1'28,112 sekundy.

MCE Insurance British Superbike Championship – 3.volný trénink (Top10)

...

Kvalifikace má tři fáze. První určí postupující osmnáctku pro druhou kvalifikaci, kde nejrychlejších devět postoupí do třetí kvalifikace. Tam už jde o první místo na startu. V první části byl nejrychlejším jezdcem znovu Shane Byrne (Be Wiser Ducati), osmapadesát tisícin ztratil druhý Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki). Výborně si vedl třetí John Hopkins (Moto Rapido Ducati). Bohužel pád zaznamenal Jakub Smrž (Lloyd & Jones PR Racing BMW), který skončil dvacátý a do druhé kvalifikace nepostoupil ani devatenáctý Sylvain Guintoli (Bennetts Suzuki).

Druhé kvalifikaci dominoval Peter Hickman (Smiths Racing BMW) s časem 1'26,445 sekundy. Druhý Christian Iddon (Tyco BMW) ztratil desetinu, třetí Shane Byrne byl o 0,140 sekundy pomalejší. Posledním postupujícím byl devátý Lee Jackson (Smiths Racing BMW). Do bitvy o pole position neprošel Josh Brookes nebo James Ellison.

Souboj devíti nejlepších vyhrál Shane Byrne časem 1'26,265 sekundy. V neděli tak jezdec Ducati odstartuje do prvního klání z pole position. Druhý Peter Hickman (Smiths Racing BMW) ztratil na první pozici jen 0,081 sekundy. První řadu má jistou třetí Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki), jehož čas byl jen o desetinu pomalejší.

Závody superbiků jsou v neděli dva. Ten první startuje ve 14:30 hodin (SEČ), druhé klání má termín startu v 17:30 hodin (SEČ). Oba závody dávají v neděli ze záznamu na TV stanici Eurosport. Časomíra je - ZDE

MCE Insurance British Superbike Championship – Kvalifikace (QP3)