Velká cena Bohumila Staši na Masarykově okruhu

Tuzemská motocyklová sezóna vyvrcholí tento víkend na Masarykově okruhu v Brně třetím ročníkem Velké ceny Bohumila Staši. Do závěrečného podniku šampionátu ČAMS na přírodních okruzích se přihlásilo přes 300 závodníků ze sedmi evropských zemí.

„Je to skutečně působivá účast a odráží dlouhodobou kvalitu celého šampionátu. Jsem moc ráda, že se závěru sezóny zúčastní v tak vysokém počtu jak tuzemští závodníci, tak jezdci ze zahraničí. Nepochybuji o tom, že diváky na tribunách čeká napínavá podívaná. Přeci jenom, o víkendu se můžeme těšit na řadu soubojů o mistrovské tituly,“ zve na nadcházející závodní víkend předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová. Organizátoři z Road Racing Clubu aktuálně avizují 330 přihlášených jezdců ve všech třídách.

V nejsilnější kubatuře se představí Michal Prášek a Karel Pešek, dvojice, která na Masarykově okruhu svedla už nejednu bitvu o vítězství. Největší šanci na celkové prvenství mají ale Dan Vysloužil a Jiří Petrla.

Matador přírodních okruhů Marek Červený bude bojovat o tituly hned ve dvou třídách, přičemž v šestistovkách má prvenství téměř jisté. Ve třídě Twin na něj v tabulce číhají Jan Dresner a Ľudovít Krušina. Červenému v celkovém hodnocení chybí body ze tří závodů seriálu, před kterými upřednostnil účast na mezinárodním šampionátu IRRC, kde se mu letos podařilo vybojovat už čtvrtý titul mistra.

Náš tip

Startovní listina - startovni-listina-vcbs-2023.pdf

Zatímco v některých třídách je o celkových vítězích rozhodnuto, velmi zajímavý bude souboj o prvenství v kategorii Oldtimer 350, kde Šárka Schmidtová ztrácí pouhých pět bodů na lídra Vítězslava Hatana.

Program Velké ceny Bohumila Staši začíná v pátek volnými tréninky, v sobotu a neděli budou následovat kvalifikace a závody. Pro diváky bude o víkendu otevřena sedadlová tribuna u cílové rovinky, stejně jako přírodní tribuna C. Se zakoupenou vstupenkou mohou diváci zamířit i do paddocku. Vstupné na jednotlivé dny činí 250 korun, víkendová vstupenka přijde na 400 korun. Vstupenky lze zakoupit na místě na pokladnách u otevřených tribun. Děti do 12 let a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma.

Náš tip

Časový harmonogram - harmonogram-vcbs-2023.pdf

Finále sezóny čeká i nejmladší závodníky
Souběžně s programem na velké závodní trati se na Masarykově okruhu uskuteční závěrečný podnik šampionátu Minimotocup, ve kterém se na minibikové dráze představí nastupující generace motocyklového sportu. Organizátoři očekávají účast zhruba 50 závodníků a závodnic v čele s členy Minibikové akademie Masarykova okruhu.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist