Macau GP: Smrtelná havárie v superbikové kvalifikaci

Portugalský jezdec Luis Filipe de Sousa Carreira smrtelně havaroval při dnešní první kvalifikaci na 46. ročník Macau GP.

46. ročník závodu Macau Grand Prix začal hned ve čtvrtek hrozným neštěstím, když portugalský jezdec Luis Filipe de Sousa Carreira po těžké havárii v kvalifikaci podlehl svým zraněním.
Havárie se přihodila v 15:58 hodin místního času ve třetím úseku tratě zvaném "Fisherman's Bend", když portugalský jezdec absolvoval právě svůj třetí kvalifikační okruh, a nebyla zapříčiněna žádným jiným pilotem. 35-letý jezdec byl zkušeným motocyklovým závodníkem a měl za sebou řadu silničních závodů na prestižních okruzích (Tourist Trophy, North West 200, Macau GP).

Bohužel v osudný okamžik ztratil lisabonský motocyklista v levotočivé zatáčce kontrolu nad svým motocyklem Suzuki GSX-R 1000.

Kvalifikační trénink byl okamžitě přerušen a nešťastný Portugalec byl na místě ošetřován lékařem. Během 10 minut po této havárii byl už Carreira převezen sanitním vozem na blízkou kliniku.
Přes veškerou lékařskou péči bohužel podlehl Carreira v 16:28 hodin svým těžkým zraněním.

NAŠE REDAKCE VYSLOVUJE UPŘÍMNOU SOUSTRAST RODINĚ A VŠEM PŘÍBUZNÝM NEŠŤASTNÉHO PORTUGALSKÉHO JEZDCE.