Na Slovensku zahájili motokrosovou sezonu závody v Gbeloch

Majstrovstvá Slovenska v motokrose - MX OPEN 2022, sa konali na obľúbenej trati MX Gbely. Aprílové počasie si neodpustilo silný vietor v sobotu. Nedeľa, už ale bola priaznivá a fanúšikovia si mohli vychutnať celkom 114 jazdcov. Hviezdou najsilnejšej triedy MX OPEN, sa stal Šimon Jošt (SVK) z Osička MX team, v MX2kách zabodoval jeho teamový kolega Tomáš Kohút (SVK), zatiaľ čo medzi Juniormi MX2 zvíťazil Daniel Mandys (CZE) z MTX Racing team a v MX Junior 125  zasa Viťezslav Marek (CZE). V novo pripojenej kategórii MX85 si plný počet bodov odviezol Gábor Molnár (HUN). Veteránov MX4 ovládol Ivan Černý (SVK) z Orion racing team a MX4+ zase Petr Dokoupil (CZE) z KRTZ motosport.

Holeshoty aj v tejto sezóne budú prestížnou trofejou vďaka Ďumbier Gingershot. Bielu holeshot čiaru v prvej zatáčke po štarte ako prvý preťal Pavol Repčák v prvej a  Pavel Dvořáček v druhej finálovej jazde kategórií MX OPEN a MX2. Juniorské holeshoty si rozdelili Patrik Stupka a Daniel Mandys. MX4 si poriadnu porciu Zázvoru zobral Ivan Černý v prvej jazde a Jindřich Hrabica v druhej jazde. Gratulujeme.

MX OPEN a MX2
Spoločné rozjazdy v tejto sezóne budú mať kategórie MX2 a MX OPEN. V Gbeloch bola najväčšia pozornosť upriamená na MX OPEN, pretože štartovka sľubovala kvalitné súboje. V kvalifikácii dal najrýchlejší čas na kolo Šimon Jošt (SVK) Osička mx team a tak si v ostrých jazdách vyberal miesto na štarte ako prvý. Ani v jednej však túto výhodu nepremenil na Holeshot. To však nevadilo a s prehľadom vyhral obidve jazdy a s plným počtom bodov je priebežným lídrom seriálu. Za druhé a tretie miesto si priebežné druhé miesto pripísal #322 Pavol Repčák (SVK), nová posila Orion racing teamu. Celkovo tretí skončil Pavel Dvořáček (CZE) z MTX Racing team.

V rámci MX2ky začal perfektným tempom prvú jazdu Tomáš Kohút (SVK) Osička Mx team. Druhá jazda priniesla ešte väčšiu dominanciu, a tak perfektne a v pohode jazdiaci Tomáš si pripísal plný počet bodov. Druhý skončil Tomáš Pikart (CZE), ktorý si odbil na Slovensku premiéru v MX2. Pekné tretie miesto obsadil Denis Poláš (SVK). Za zmienku určite stojí prvá jazda a tretie miesto len 14 ročného Víťezslava Mareka (CZE).

Juniori MX2 a MX125
Juniori sú obmedzení vekom a preto v týchto kategóriách nenájdeme staršieho jazdca ako 21 rokov. Juniorov na silnejších motorkách v triede Junior MX2 ovládol Daniel Mandys (CZE) z MTX Racing teamu pred Jaroslavom Katriňákom (SVK) CEMF team. Tretí skončil Jakub Nevima (CZE).
Českí jazdci úplne ovládli kategóriu MX Junior 125, kde Viťezslav Marek zvíťazil, druhé miesto obsadil Ladislav Eliáš a tretí bol Jiří Klejšmíd.

Juniori MX85
V najmladšej kategórii MX85 si celkové prvenstvo pripísal Maďarský pretekár Gábor Molnár (HUN) pred svojim krajanom Mikolásom Paitzom (HUN) a Vojťechom Balážom (CZE).

Veteráni MX4 a MX4+
V mladších veteránoch MX4 si za druhé a prvé miesto v jednotlivých rozjazdách odviezol 47 bodov #22 Ivan Černý (SVK) z Orion Racing team. Druhý skončil Jindřich Hrabica (CZE) Hrabica motocross team a tretí Jozef Ondreáš (SVK).
MX4+ vyhral Petr Dokoupil (CZE) KRTZ motorsport pred Romanom Majerom (CZE) SMS Pardubice a Robertom Flendrovským (SVK) Ladmoto racing Hriňová.

Už za necelý mesiac zavíta MX OPEN na svoju jedinú zastávku v rámci seriálu na východ Slovenska do Mníška nad Hnilcom. Krásna prírodná trať so svojím špecifickým štartom a úvodným stupakom až po holeshot privíta jazdcov a hlavne Vás divákov 15.5.2022.