MMSR Motokros: Suverenita Rakušana Neurautera pokračuje!

Tentokrát až na východě Slovenska pokračoval v neděli 7. července čtvrtým podnikem tamní mezinárodní mistrák - MX Open 2019. Mníšek nad Hnilcom nedaleko Košic má asi 2 tisíce obyvatel a v minulosti se zde těžilo zlato, stříbro, nebo měď. Šéf místního AMK a současně viceprezident SMF pro motokros, Luboš Löffler, připravil pro jezdce zajímavou trať, která se musela díky svému povrchu hodně kropit dlouho před závodem. Pořadatelům navíc nahrálo počasí, neboť v sobotu v noci poměrně výživně zakáplo - čili ráno bylo tím pádem dobře zalito.

Jednotlivé rošty sice nebyly úplně zaplněné, ale špička ve všech kategoriích nechyběla. Čech Filip Neugebauer (1/1) vyhrál po kvalitním výkonu obě jízdy třídy MX Open. Dvakrát druhý byl Lukas Neurauter (2/2) z Rakouska. Celkově tedy vyhrál Neugebauer (oba Osička MX Team), na bednu je ještě doprovodil čerstvý VETERÁN - Petr Bartoš (4/3), který zde oslavil jubileum (40) a od organizátorů dostal vřelé přivítání v podobě několika dárků! Nejlepší slovenský motokrosař Tomáš Šimko (PB Racing) byl bramborový za výkony (3/4).

Do dobré formy se letos rozjíždí český pilot Martin Krč (1/1, Buksa/Ados KTM), když po boji ovládl obě rundy kubatury MX2, před jeho největším konkurentem Slovákem Šimonem Joštem (2/2, Osička MX), třetí dojel další Slovák Denis Poláš (3/3). Orioňák Jonáš Nedvěd (7/4,) měl v prvním motu problémy s předním kotoučem - v následujícím již ukázal kvality, když skončil za nejrychlejší trojicí.

Jiří Matějec (2/1, HT Group RT) svedl o vítězství – Classa MX2 Junior pěkný souboj se Samuelem Strukem (1/2, SVK), pro Jirku rozhodla lepší druhá rozjížďka. Třetí flek bral Matúš Tomala (5/3, SVK). MX Junior 125 byla jasnou kořistí Martina Venhody (1/1, Motokrosovaskola.cz), před Tomášem Švírákem (2/2, Motosport Chýnov v AČR) a Patrikem Příhodou (3/3, Fostrade Team), pochvalu zaslouží navíc naši junioři plus mechanici - rodiče, kteří zvládli dlouhý přejezd ze sobotního českého šampionátu (Kaplice). Ve Veteránech MX4 nic nového – v tréninkovém tempu zase úřadoval Martin Žerava (1/1, KRTZ Motorsport) v Classe MX4 plus se radoval Roman Majer (1/1).

Novinkou letošního slovenského seriálu je SUPERFINÁLE, kde se již závodí o finanční prémie, startovné dostane každý nominovaný zástupce své třídy (dle klíče) a vítěz celého mistráku bere auto Ford Focus. Neurauter je letos nepřekonatelný v tomto hodnocení a společné Superfinále jasně ovládl i tady, před Neugebauerem a Bartošem, 4. dojel Petr Michalec, 5. Krč (MX2), 6. Šimko, 7. Jošt (MX2), 8. Nedvěd (MX2). Pátý díl slovenského šampionátu uvidí diváci 18. srpna (dráha Gbely) kousek od českých hranic.

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist