Superendurová legenda Blazusiak končí

Pětinásobný vítěz Erzberg Rodea a šestinásobný mistr světa v SuperEnduru Taddy Blazusiak končí se závoděním. Ve svých 33 letech! Rodák z polského města Nowy Targ ve své rozlučkové řeči poděkoval hlavně všem lidem v továrním týmu Red Bull KTM, díky kterým získal tolik úspěchů.

Superendurová legenda Blazusiak končí

Tadeusz Blazusiak začínal v trialu a získal polské tituly v letech 1999 až 2003 a 2005 až 2007, mezitím působil i v Německu, kde se stal mistrem v letech 2003 a 2004. Svou šlapačkovou kariéru ukončil titulem evropského šampiona. Velký zlom v jeho kariéře nastal v roce 2007, kdy triumfoval v rakouském pekle Red Bull Hare Scramble na Erzberg Rodeu, a krátce nato podepsal smlouvu s týmem KTM Factory Racing. Potom už šel od vítězství k vítězství a byly roky, kdy byl téměř k neporažení. K jeho dalším úspěchům patří pět celkových vítězství v seriálu AMA Endurocross a čtyři zlaté medaile na X-Games.

„Mám za sebou dvacetiletou kariéru. Už nějaký čas jsem o rozhodnutí skončit přemýšlel, nikdo přece nemůže zůstat v naprosté špičce donekonečna. Tedy kromě Rolling Stones. Vždycky jsem si říkal, že toto oznámení učiním v době, když ucítím, že je ten správný čas. Dlouhou dobu jsem objížděl závody po celém světě. Trénoval jsem nejtvrději, jak jen jsem mohl. Do každého závodu jsem vstupoval s tím, že chci vyhrát. Jsem vděčný za všechny skvělé vzpomínky, dosáhl jsem více úspěchů, než bych si kdy mohl pomyslet. Splnil jsem si všechny cíle, které jsem si zadal. Děkuji své rodině a hlavně bratrovi Wojciechovi, který při mně stál od samého začátku. Musím rovněž poděkovat týmovému manažerovi Alexi Doringerovi, kterého beru jako svého velkého přítele. Děkuji také všem lidem v KTM Factory Racing, kteří mi dali tu nejlepší motorku a všem svým dlouhodobým sponzorům, hlavně Red Bullu. Jsem vděčný všem fanouškům po celém světě a děkuji jim za podporu,“ uvedl Taddy, který paradoxně končí před úvodním podnikem seriálu mistrovství světa SuperEnduro, který se jede 10. prosince "u něj" v Krakově.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist