renocar_unor

Suzuki GSX 1200 (1999)

Vlastník ferdabrabenec
Vloženo 18.2.2015
Aktualizováno 19.2.2015

Je to klasická motorka s úžasným zátahem a velmi dobrým podvozkem.

Kawasaki Zephyr 1100: důvod neuveden
Yamaha XJR 1200: důvod neuveden

První dojmy - Nevím co tu píšou ostatní, jak popisují svoje první dojmy, ale když jsem se svezl poprvé já, řekl jsem "Tu chci". Když jsem pak zkoušel co umí motor ve vyšších otáčkách, zjistil jsem že už to vlastně ani nechci vědět. Kopyta lítaly okolo a já se bál, že mě některý z nich nakopnou.

Chtěl jsem motorku, která vypadá klasicky. Vybíral jsem mezi Inazumou, Zephyrem a XJR. Vyhrála to Inazuma, protože se mi prostě líbí nejvíc.
Motor má přebytek výkonu, což v dnešní době má většina motorek, ale tady je krouťák nízko, takže můžu jet na pohodu. Motor společně s podvozkem odpustí hodně, zátah je razantní, ale plynulej.
Posez je pro vyšší a nebo silnější osoby trochu nízko, můžou bolet "kyčličky", což se díky mé váze občas stane i mě, ale to není problém motorky, ale řidiče. A aspoň mám důvod zhubnout.
Na silnicích se motorka krásně vodí a nevadí jí ani nerovný povrch, pokud to teda není asfaltka oraniště. To platí i když si na zadní sedačku vezmete tlumič radosti (teda spolujezdce, jak se tu obvykle píše).

Motorku jsem koupil a byla padlá, jen pár škrábanců. Postupně ji dávám dohromady. teď už mám opravený a vyleštěný výfuk a kryty motoru.

K tomu dostává jen to co potřebuje, tedy olej, filtry, svíčky a teď řetězovku. Jinak funguje bez problémů. Spotřeba je od 4 do 6l, to záleží na způsobu jízdy. Pokud jedu v klidu, jsou to 4l, pokud si s její pomocí svlíkám kalhoty, jde to k 6l.

Kdybych si teď musel vybrat jinou, nevím jakou bych si měl vybrat, byla by to asi zase Inazuma.

Vyleštěný a opravený výfuk.

Jeff
Jeff napsal 27.06.15 v 17:42 10b.

Výborná klasika. Také jsem ji měl a těžko se s ní loučil. Bohudíky měla nástupce. Jen ta spotřeba nebyla nikdy ani při turistickém tempu pod 6 litrů. Naopak ani při svižné jízdě jsem se nikdy nedostal nad 7. 10B.

trigr
trigr napsal 25.02.15 v 21:20 10b.

Strejda trigr po ní také jeden čas toužil. Nakonec jsem měl dvě větší sestřičky té tvojí. Do dnešních dnů, miluju tyhle muscle biky (kromě hondy CB1300 ale o tom psst ) dá se na ně dívat hodiny a jízda vždy stojí za to. Teď jezdím něco jiného, ale to jen pro změnu. Snad si zase jednou sednu na kus motorky. Zatím ti držím palec ať ti vydrží tvé nadšení a pokud budeš měnit tak jen za 14ku mnoho šťastných km

Honza-INA
Honza-INA napsal 25.02.15 v 19:11

Je to zlatej a poctivej stroj U mě taky láska na první pohled !!! 10b

kuzmič
kuzmič napsal 25.02.15 v 10:11

Když se řekne "MOTORKA" tak mi prvně problesknou hlavou takové podobné tvary...
Ty klasické naháče s kulatým světlem jsou fakt krásné...

DORFL
DORFL napsal 22.02.15 v 20:06 10b.