Kawasaki Versys 650 (2007)

Vlastník matoupetr
Vloženo 1.2.2015
Aktualizováno 28.5.2017

Vloženo: 31.05.2015, Uskutečněno: 29.05.2015, Zhlédnuto: 32x

Po dlouhé rozvaze jsem dospěl k tomu že vyměním vejfuk. Přispělo k tomu i to, že pří utčitých otáčkách motoru a při zaposlouchání-se do toho originálního se projevovalo určité pískání. Další z důvodů byl ten, že okolní jezdci mají taky něco víc burácejícího a při společné vyjížďce jsem si připadal jako když vůbec nejdu vydět (slyšet) a jedu na nějakém nízko oběmovém stroji. Co si budem nalhávat, ten origo vejfuk fakt není moc slyšet a výrobce tomu mohl dopřát něco lepšího a dobrému dvouválu uším ladnému. Když je dobrej motor tak ať je taky trochu slyšet NE?
Docela dlouho jsem vybíral a z mejch požadavků je ,,homologační vložka s e-čkem pro cestování i v zahraničí a kdo ví co bude platit i u nás v blízké budoucnosti s kontrolami na STK .Další kritérium byla cena, jak všichni víme je za kus trubky vhodně povrchově a tvarově upravené dát něco mezy 6-ti až 12-cti tisíci Kaček dost, i když někomu není líto za ,,AUSPUFF,, jak GERMÁNI říkají dát i 20,000 Kč. Proto jsem sjížděl NET, až jsem se dopracoval k nabídkou už POUŽITÝCH výfuků od prodejce bydlícího odemne pár kyláků a se slušnou nabídkou,která mě zaujala.
Po několika tejdnech a zvažování a odůvodňování si proč JO a proč NE koupit něco slušivého pro můj stroj, jsem se některý-to čtvrtek rozhoupal a blízkému prodejci jsem zavolat. Máte ještě nabízený výfuk pro Kavasaki Versys 650?? ---- Jo,ale v ponělí odesílám na slovensko.Počkejte si zhruba 14-dní a bude další.

Po šesti týdením čekání a to jsem se ještě 2x upozorňoval e-mailem jem se dočkal a přišel e-mail s fotkama a textem ,, už mám skladem Aleš,,
Fotky onoho výfuku fakt pěkné a po domluvě jem se rozjel s naspořenou nějakou tou Korunou k prodejci.Docela vstřícnej Borec v mým věku co si trochu přivydělává dovozem Výfuků.
Po prohlédnutí a rozmluvě s prodejcem jsem tu naleštěnou trubku zakoupil,proč taky ne za ty prachy novej vejfuk. Jěště ten den jsem ho i namontoval a odskoušel.
Žádnej problém s montáží, všechno pasovalo jak u originálního dílu včetně lambdy.
Testování s homologační vložkou - Zvuk fakt dobrej motor si občas přistřelí a vypádá taky dobře.
Dnes s kámošem Chose75
po krátké projížďce a rozmluvě padla otázka ,,proč ten lauf neotevřeš?,,
odpovědí bylo ,,podej Imbus,, a vložka šla ven. Ty jo ta vložka byla lesklá a teď je fialová !! Hm,Hm.. Tak to natoč !
Po natočení motoru hned nastalo chvění. Ne motorky, ale mého těla. Ten zvuk je fakt dost BRUTÁLNÍ.
Po odskoušení a projetí se po obcí, jsem dal tlumivku zpátky, abych neprovokoval místní spoluobčany. Třeba ji zase někdy otevřu, abych všem ukázal jakej mám suprovej stroj se suprovým zvukem.
Ale i s vložkou má Versys zvuk jedinečnej.

matoupetr (0) napsal 31.07.2019 v 15:04

Ahoj
Vzhledem že bydlím kousek od rakouských hranic ta tam jezdím celkem často zastavovali mě asi 2x a vždy jen kontrola dokladů a jen nakoukli co to mám, když zjistily že je s vložkou a má homologaci tak ani na nic nepoukazovali a ani na STK.
Na obvodu toho přinýtovanýho pásku je nějaký číslo E-normy...

mari (36) napsal 31.07.2019 v 13:07

co na to říkaj na STK a v zahraničí?

motovodu (0) napsal 07.11.2016 v 14:46

Zdar chlapi, můžu se zeptat o kolik se Vám zvýšila spotřeba s Boewulfem?
Případně jaká byla Vaše pořizovací cena? - Taky nad ním váhám. Díky za odpovědi.

istonbike (2) napsal 31.05.2015 v 23:58

Nádhera jj zvuk 2válu je luxus

• Grossglockner

S kamarády fakt dobrá vyjížďka na 3 denní výlet směr Grossgrockner 3798 n.m. nejvyšší hora Rakouska a Adolfovo Orlí Hnízdo - Kehlsteinhaus 1834 n.m. 1. den Znojmo - Haag ( A ) - Liezen - Gmund - Heiligenblut - 520 km 2

Vloženo: 09.09.2016
    Uskutečněno: 02.09.2016
  • nedělní vyjížďka

Znojmo - Jemnice - Slavonice - Dobersberg - Karlstein - Raabs - Eibenstein - Drosendorf - Geras - Horn - Eggenburg - Retz - Znojmo Fakt dobrá cesta plná zatáček za dobrého počasí , něco přez 200 km krásnou přírodou

Vloženo: 07.08.2016
    Uskutečněno: 07.08.2016