Yamaha XV 125 Virago (1998)

Vlastník Jirkon
Vloženo 6.1.2015
Aktualizováno 18.11.2015

Při výběru motorky jsem od začátku uvažoval o motorce typu chopper. Virago o tomto výkonu vzhledem připomíná podstatně silnější motorku než-li je ve skutečnosti. Výkon hraje důležitou roli, ale podstatou při výběru mé motorky bylo k čemu jí chci používat

První dojmy - Vzhledem k tomu, že jsem pár let :-) motorku neřídil, cítil jsem k ní od začátku respekt. Motorka mi sedla hned od počátku i když pravdou je, že při řazení jsem kolikrát uvažoval jakou rychlost tam mám. Problém vidím při zastavení, kdy někdy jde zařadit neutral a někdy ho tam nelze dát. Mám najeto od koupě cca 1000 km, ale učím se každou další jízdou.

Motorku bych doporučil pro - začínající motorkáře před změnou na silnější obsah anebo pro ty, kteří nemají potřebu rychlosti i za cenu pomalé akcelerace a menšího výkonu, který se projeví do kopců.

Doplňky na motorce - .. kromě standardní výbavy (rolka, brašny,..) jsem doplnil motorku o zásuvku 12V a připravuji přes zimu zprovoznění ukazatele rychlosti postavené dle návodu na foru.

Vlastním tuto motorku krátkou dobu a nemám tolik najeto, abych tady rozepisoval klady a zápory. Přátelé mi říkali před koupi ať jdu do větší motorky, že stejně u ní skončím . Několik let jsem nejezdil a přiznám se, že z větší kubatury mám respekt. Největší kubatura byla 500 - Kawasaki, na které jsem absolvoval jízdy pro doplnění ŘP. Tam jsem poznal, že pro jízdu mi vyhovuje rychlost kolem 70-90 km/hod což mé virago splňuje. Na chopperu nikám nespěchám a je to o relaxaci.. Pravdou je, že za těch několik km co jsem najel, musím počítat s tím, že nízký obsah je nevýhodou při jízdě do kopce a při předjíždění. Když se tomu přizpůsobí styl jízdy - dá se to skloubit. Toto beru jako nevýhodu motorky s nižším obsahem. Nespornou výhodou je spotřeba, kde jsem okolo 2,5l /100km.
Prozatím jezdím sám, tak doufám, že v letošní sezóně se vypravím někam dál a budu moci přispět svými zkušenostmi a dojmy.

jikov
jikov napsal 21.01.15 v 16:44 10b.

Krásný stroj,ať Ti dělá jen radost.

SonyLee
SonyLee napsal 13.01.15 v 18:01 10b.

Moc pěkná malá Dračice přeju spousty pohodovejch kiláků

Boža
Boža napsal 09.01.15 v 19:46 10b.

Pěkné Virágo je to za 10 bodů

mr.Sysley
mr.Sysley napsal 09.01.15 v 01:40 10b.

Krasavice. Pohodu na cestách.

Babicka33
Babicka33 napsal 07.01.15 v 19:30

2,5 l na sto to je nádhera ...