Yamaha XV 125 Virago (1997)

Vlastník fanATIck
Vloženo 5.9.2008
Aktualizováno 29.8.2009

Moc pěkná motorka s ještě lepším zvukem, spotřeba minimální = 2,5-3L maximálka něco okolo 100km/h na rovince (TP psaná 93km/h).

Troška Historie

Tachometr 21500km

Motku mi pořidíl tata někdy v květnu a za to mu hodně děkuju, že to s mamou urovnal

Vyměnili jsme olej, svíčky a já se na ní ještě před tím než jsem dělal řidičák učil , začátky se naštěstí obešli bez pádu (neměl jsem ani helmu).

V červenci jsem s brachou udělal technickou a motorce znovu zařídil TP, SPZ a pojištěni To s sebou neslo i výměnu pření pneu, která bylo KO.

Řidičák jsem dostal někdy začátkem srpna a huráá do provozu

To se panečku jezdilo, ale začínala už nějak nudit

Jenou když jsem se doma nepohl s našima, tak jsem jaksi ve spěchu odjel, jestli chapete a co se nestalo, rosa a prudši rozjezd a asi ve 20km/h jsem s ní spadl , já odřená kolena o chudáček Virago Mělo ohnuté přídavné světlo, kterí se promáčklo a odneslo to jestě zrcátko, které mimochodem mam slepené izolepou do teď, brácha světlo spravil, tímto mu za to děkuji

Když jsem jí ukládal k zimnímu spánku, tak měla na tachoměru pouze 22500km, hold nebyl čas kvůli tomu, že jsem přes týden na intru

Tak v březnu pěkně jsme opět startovali Překvapilo mě, že naskočila krásně

I když si myslím, že to bylo zbytečný, tak táta měnil olej, olejový filtr,svíčky a mohlo se zase řídit . Najel jsem asi 2000km a byl květen, vymyněnili jsme řetězovku, která už byla vytahaná dlouho a čekalo mě velké překvapení, řetězovka měla úplně jinak převody, nejdřiv jsem myslel, že nám poslali špatnou, ale když jsem se projel, tak hned bylo jasné odkud vítr vane, předešlý majitel dělal hokusy pokusy . Motorka ted krásně zrychluje, sice se ze začátku musí řadit časteji, ale to vůbec nevadí na 5 se dá jet už od 50 a krásně si to vytáhne až na 90, nebo i na 100, ale tam už se Virago moc dobře necítí, Cestovní rychlost je krásných 80km/h. Byl jsem hodně potěšen. Opět jen ješit a jezdit.

Opět jsem tachometru moc nedal Škola, stav začátku prázdnin byl 24000km

Začali prázdniny já jsem je trávil na Viragu Často sem jezdil s baťůžkem a i tam se Virago osvědčilo, ale výkon už pak opravdu chyběl.

Při jednom Výletě, jsem zjístil, že mi někdo nakopl, nebo jinak poničil zadní světlo, nějak sem si tim halvu nelámal, jen drošku prasklý plexi sklo u světla, horší bylo když mi cestou z5 uletěla SPZ i s držákem za 1000kč, který jsem nenašel. Tímto děkuji dobrodinci. Takže jsem si vylítal novou a držák tam je teď plastový za 50kč

Dnes k datu 29.8.2009 mám 27500km :-)

A když to schrnu, tak: Lepší moto jsem si na začátek nemohl přát!! Ani jednou za 6000km mě nikde nenechala, veme si 2,5 - 3L/100km. Většinou jsem měl těch 2,7, ta 3 tam je jen se splujezdcem. na údržbu je neáročná jen čistit a jet.

Akorát bych chtěl přes zimu dát do kupy, zrcátka, který do teď lepím izolepou :-), otázka asi 800kč a dát do kupy brzdový světlo, který nevim proč nesvítí. Guma už je totál sjetá, ale to už asi nechám na příštím majiteli (1500-2000kč), snad mě policie stavět nebude:-)

Na příští rok bych chtěl udělat řidičák na 25KW a vyrazit do ulic na ER-5 nebo GS500E :-)

Takže už zbýva jen šetřit na řidičák, Virago bych pak rád prodal tak za 35-38 tisíc Kč, zaleží jestli vyměním ty zrcátka a gumy:-)

Jsem strašné rád za to co mě naučila:-)

ALLF
ALLF napsal 28.08.13 v 04:35 9b.

...buď,jak říkáš,"strašně rád"...,za to,co Tě naučila...,za bezva rodiče a za bráchu...

Jack42

Boža má pravdu ,máš pěknou Virážku .Za 10
V roce 2009 přeji hodně pohodových km

Mefisto666
Mefisto666 napsal 19.09.08 v 14:30

Chopper = sekáč tak se ho drž je to krasavec 10 bodů.